Kategorie
Lotnictwo cywilne

Lotnisko Modlin: ogłaszamy konkurs na dzierżawę terenu pod budowę hotelu

modlin logo

Port Lotniczy Warszawa/Modlin zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym mającym na celu wyłonienie dzierżawcy niezabudowanej nieruchomości gruntowej na terenie lotniska, przeznaczonej na prowadzenie działalności hotelarskiej.
Nieruchomość o powierzchni 5600 m² zlokalizowana jest przy drodze wewnętrznej portu, ok. 200 m od terminala pasażerskiego.
Lada dzień na lotnisku odprawiony zostanie 5-milionowy pasażer. W samym 2016 r. obsłużymy 3 mln podróżnych, a po rozbudowie terminala, której koniec planowany jest na 2019 r., będziemy przyjmować nawet 5 mln osób rocznie. Na arenie międzynarodowej jesteśmy postrzegani już nie tylko jako lotnisko komplementarne wobec Lotniska Chopina, ale jako czwarty największy port lotniczy w Polsce i jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Naszą ambicją jest przede wszystkim zadowolenie pasażerów, dlatego poza rozbudową inwestujemy w jak najszerszą ofertę całego portu. Powstanie hotelu lotniskowego, położonego niemal na wyciągnięcie ręki od terminala, spełni oczekiwania wielu podróżnych i liczymy, że przyciągnie też nowych. Chcielibyśmy, aby pierwsi klienci mogli skorzystać z obiektu hotelowego w 2018 roku – mówi Piotr Okienczyc, prezes portu.
Postępowanie konkursowe odbędzie się w trybie 3-etapowym. Oferty wstępne należy złożyć w terminie do dnia 23.11.2015 r., do godz. 12:00.
Oficjalne ogłoszenie dostępne jest na stronie internetowej: www.modlinairport.pl

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne