PAŻP: Zawisła Wiecha na budynku szkoleniowo – administracyjnym

wiecha_18.09.15_d

W piątek, 18 września 2015 r, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na nowym budynku szkoleniowo – administracyjnym Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie.

Umowa na realizację obiektu została podpisana 5 lutego br., już 18 marca rozpoczęły się prace budowlane, natomiast w dniu dzisiejszym zamknięto stan surowy budynku.

Zapewnienie nowoczesnych warunków szkolenia kontrolerów ruchu lotniczego to główny cel budowy obiektu. W budynku znajdować się będzie, między innymi: Ośrodek Szkolenia Lotniczego wyposażony w dwa nowoczesne symulatory kontroli ruchu lotniczego, a także profesjonalne sale wykładowe do prowadzenia szkoleń dla kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego oraz podnoszenia kwalifikacji pracowników posiadających już licencję KRL. Zlokalizowane w nim będą również urządzenia techniczne łączności radiowej oraz pomieszczenia i urządzenia służb meteorologicznych. W nowym obiekcie zastosowane zostaną energooszczędne rozwiązania techniczne, budynek będzie połączony z Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym.

„Dziękuję wykonawcom i wszystkim pracownikom PAŻP zaangażowanym w realizację tej inwestycji. Nieczęsto zdarza się, że takie realizacje przebiegają bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem i bezproblemowo. Z niecierpliwością oczekuję na moment oddania do użytkowania tego obiektu.” – powiedziała Magdalena Jaworska, prezes PAŻP.

Jose Angel Andres Lopez, Wiceprezes ds. Produkcji Mostostalu Warszawa w trakcie uroczystości powiedział „To dla nas prawdziwa przyjemność móc realizować ten obiekt, szczególnie biorąc pod uwagę, jak ważne jest obecnie utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa ruchu lotniczego i zapewnienie wymaganej pojemności przestrzeni powietrznej. Według zapewnień Kierownictwa Budowy wszystkie prace idą planowo. I tak w sumie powinno być, kiedy kontrakt podpisały podmioty z takimi tradycjami.”

Część administracyjna nowego obiektu pomieści wszystkich pracowników z wynajmowanych przez PAŻP pomieszczeń na ul. Gałczyńskiego i Al. Krakowskiej.

Wartość inwestycji to 57,6 mln złotych.

Źródło / Autor: PAŻP

Zdjęcie: PAŻP