Kategorie
Tematy tygodnia

LOT Cargo i JAL Cargo rozpoczynają współpracę

lot cargo jal

Tokio to nowy kierunek na mapie połączeń LOT ważny nie tylko jeśli chodzi o przewóz pasażerów. To jedno z kluczowych połączeń jeśli chodzi o przewóz towarów i poczty. LOT Cargo podpisało umowę z JAL Cargo – jednym z największych przedsiębiorstw tego typu w Japonii, które od teraz odpowiedzialne będzie zarówno za sprzedaż powierzchni cargo w Dreamlinerach LOT-u jak i za ich obsługę na tokijskim lotnisku Narita. Posiadanie silnego partnera w Japonii gwarantuje LOT-owi zdobycie ważnej pozycji na tym dynamicznie rosnącym rynku.

LOT Dreamlinery polskiego przewoźnika, które już od stycznia aż 3 razy w tygodniu będą obsługiwały rejsy między Warszawą a Tokio skrywają pod pokładem aż 65 metrów sześciennych powierzchni do przewozu ładunku o łącznej masie do 15 ton. Porozumienie GSA (General Sales Agreement) zostało podpisane dzisiaj w siedzibie polskiego przewoźnika w Warszawie. Na jej mocy JAL Cargo będzie reprezentować LOT w Japonii w oferowaniu powierzchni cargo w Dreamlinerach LOT-u. JAL Cargo będzie też obsługiwać samoloty LOT-u pod względem cargo na tokijskim lotnisku Narita. LOT Cargo i JAL Cargo będą też oferować wzajemnie powierzchnie frachtowe na innych obsługiwanych przez siebie trasach.

„Już za kilka miesięcy LOT zaoferuje najszybszą i najbardziej efektywną podróż między Japonią a Nową Europą nie tylko pasażerom. To ogromna szansa także dla przedsiębiorców, którzy od stycznia dużo łatwiej i sprawniej będą mogli przesyłać swoje towary między portami lotniczymi w Japonii i Centralnej Europie. Już dziś eksport towarów z Japonii do Polski osiąga 1,1 mld a import przekracza 1,5 mld euro rocznie. To ogromny potencjał. Tym bardziej cieszymy się, mogąc rozpocząć współpracę z tak renomowanym i doświadczonym partnerem jak JAL Cargo. Rozpoczynając współpracę z JAL Cargo chcemy dostarczenia dla naszych klientów usług przewozu cargo lotniczego na najwyższym poziomie oraz spodziewamy się optymalizacji wielu łańcuchów dostaw u naszych partnerów logistycznych ”- mówi Mariusz Kuczek, Dyrektor Biura LOT Cargo.

„To wielki zaszczyt ogłosić, że Japan Airlines (JAL) zostały przedstawicielem LOT Cargo w Japonii. Jesteśmy przekonani, że wykorzystując szeroką siatkę sprzedaży i doświadczenie swoich pracowników JAL może zapewnić w tym zakresie najlepsze usługi. Bezpośrednie połączenie z lotniska Narita do Warszawy pozwala nam również dotrzeć do tej części Europy ze wspólną ofertą. Już od dziś możemy zapewnić sprawny transport ładunków lotniczych pomiędzy klientami w wielu regionach, do których latają obie linie. To na pewno także wsparcie gospodarek obu krajów. Wspólnie dążymy do zaspokojenia różnorodnych potrzeb logistycznych naszych klientów”- dodaje Tsuyoshi Yamamura, Dyrektor Generalny JAL Cargo.

Dreamliner LOT-u w pierwszy bezpośredni rejs z Warszawy do Tokio wystartuje już 13 stycznia 2016 roku. Powierzchnia cargo jest już dostępna w sprzedaży na wszystkich rynkach obsługiwanych przez LOT. Szczegóły na http://www.lot.com/pl/pl/cargo

Źródło / Autor: PLL LOT

Zdjęcie: PLL LOT

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat