Rzeczywistość wirtualna na stoisku Airbus Defence and Space na targach DSEI 2015 w Londynie

Airbus Defence and Space

Airbus Defence and Space po raz pierwszy zaprezentuje swoje nowoczesne produkty, technologie i usługi z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej podczas targów DSEI w londyńskim centrum EXCEL, które odbędą się w dniach 15-18 września.

Całe innowacyjne stanowisko zbudowano wokół specjalnie przygotowanych kokpitów rzeczywistości wirtualnej, które przeniosą zwiedzających do wirtualnego świata za sprawą gogli Oculus Rift.

Firma Airbus Defence and Space chce zapewnić atrakcyjne doświadczenia uczestnikom jednej z największych światowych imprez branży obronnej. Firma będzie mogła również zaprezentować swoją bieżącą ofertę w zakresie obronności, systemów kosmicznych oraz samolotów wojskowych i cywilnych w nowy, unikatowy sposób.

Zwiedzający będą mogli wypróbować trzy dostępne scenariusze przedstawiające niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, wirtualny pokaz lotniczy, a nawet podróż na Marsa.

Pierwszy scenariusz przedstawia wojskowy samolot transportowy Airbus A400M, który leci z pomocą do niewielkiego miasta spustoszonego przez trzęsienie ziemi. Scenariusz ten zademonstruje, jak można skutecznie wykorzystać całą ofertę produktów firmy do niesienia pomocy. Użytkownik wyjdzie z samolotu A400M i przeniesie się do oczekującego pojazdu, którym przejedzie przez obszar katastrofy do namiotu natowskiego systemu Deployable Communication and Information Systems (DCIS). Scenariusz pokaże też, jak mobilny system komunikacyjny DCIS stworzony przez Airbus Defence and Space może pomóc żołnierzom frontowym na całym świecie w organizowaniu i koordynowaniu złożonych misji w terenie pozbawionym środków komunikacji.

Wirtualny pokaz lotniczy zaprezentuje ofertę Airbusa, bezzałogowce TANAN i Zephyr, samoloty C295 MPA, A400M, A330 MRTT Voyager oraz A380.

W wirtualnej podróży na Marsa gościom będzie towarzyszyć łazik ExoMars, pokazany podczas manewrowania na Czerwonej Planecie i prowadzenia eksperymentów naukowych.

Dzięki wykorzystaniu rzeczywistości wirtualnej, zwiedzający będą mogli zapoznać się z możliwościami produktów dostępnych w ofercie Airbus Defence and Space.

Airbus Defence and Space będzie dostępny na stoisku S2 310.

Źródło / Autor: Airbus Defence and Space