Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Modlin: Największa dynamika wzrostu w Europie!

_DSC1303

Już po raz drugi od początku działalności port lotniczy w Modlinie ogłoszony został najszybciej rozwijającym się lotniskiem w całej Europie.
Certyfikat wydawany każdego roku przez renomowany brytyjski serwis analityczny anna.aero, jest potwierdzeniem, że wzrost ruchu pasażerskiego w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2015 r., w stosunku do analogicznego okresu 2014 r., jest rekordowym w skali Europy. Drugie warszawskie lotnisko notuje ten wzrost na poziomie 61,5%.
Od początku 2015 r. do sierpnia włącznie, z lotniska skorzystało 1,7 mln podróżujących. To tyle, ile port przyjął w całym ubiegłym roku. Od stycznia do sierpnia 2014 r. lotnisko obsłużyło ponad 1 mln podróżnych (1 052 915 pax).
W całym 2015 r. z lotniska skorzysta ponad 2,5 mln pasażerów, a w 2016 r. wg prognoz ponad 2,8 mln.
Liczby mówią same za siebie. Każdego dnia idziemy do przodu. Każdego dnia robimy wszystko co w naszej mocy, aby przyciągnąć kolejnych pasażerów i oferować im coraz więcej. Przepis na sukces: słuchać klientów, zarówno linii lotniczych jak i pasażerów, i odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby, ponieważ bez nich lotniska by nie było – mówi Piotr Okienczyc, prezes portu.
To już trzecia nagroda przyznana lotnisku od opiniotwórczego brytyjskiego serwisu anna.aero. W 2012 roku port wyróżniono za największą w Europie liczbę nowych tras, a w 2013 r. za największy w Europie wzrost ruchu pasażerskiego wśród lotnisk obsługujących poniżej 1 mln pasażerów.

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin

Zdjęcie: Lotnisko Modlin

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne