Nowy przewoźnik na Lotnisku Chopina

Air Canada

Linie lotnicze Air Canada uruchomią w sezonie letnim w 2016 roku bezpośrednie połączenie między Warszawą a Toronto. To już czwarte nowe połączenie międzykontynentalne, które ruszy z Lotniska Chopina w przyszłym roku.

Air Canada to narodowy przewoźnik Kanady. Nowa linia pojawi się w Warszawie 16 czerwca. Loty na trasie Warszawa-Toronto będą realizowane samolotem Boeing 767-300ER trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Wylot z Warszawy zaplanowany jest o godz. 11:00, przylot do Toronto o 14:50. Loty z Toronto do Warszawy odbywać się będą we wtorki, czwartki i niedziele – wylot o 18:30, przylot o 9:30.

– Rozwój połączeń dalekodystansowych to jeden z naszych priorytetów, podporządkowane temu są szeroko zakrojone działania handlowe. Pozyskanie nowego przewoźnika i nowego połączenia dalekodystansowego znacząco podnosi atrakcyjność Warszawy jako portu przesiadkowego – mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Połączenie Air Canada do Toronto jest czwartą trasą dalekodystansową z Lotniska Chopina, której uruchomienie zaplanowane zostało na przyszły rok. Wcześniej PLL LOT ogłosił uruchomienie bezpośrednich połączeń do Tokio, Bangkoku i Seulu.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina