Airbus Group zaprezentuje portfolio produktów podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Airbus-group

Koncern Airbus Group oraz jego działy zaprezentują portfolio zaawansowanych śmigłowców, produktów obronnych i tych związanych z bezpieczeństwem podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w dniach od 1 do 4 września w Kielcach. W ramach pawilonu wystawienniczego Airbus Group znajdzie się ekspozycja statyczna śmigłowców, salon dla gości, sale konferencyjne oraz ogromne stoisko, na którym będzie prezentowany sprzęt i które będzie miejscem do przyjmowania delegacji rządowych.

Na wystawie statycznej śmigłowców Airbusa znajdzie się helikopter H225M Caracal, który został wstępnie wybrany przez polski rząd i który niedawno przeszedł pomyślnie testy operacyjne prowadzone przez polską armię. H225M był używany na wielu wymagających teatrach działań i sprawdził się na rynku jako wielozadaniowy śmigłowiec bazujący na jednej platformie. Jest to nowoczesny i sprawdzony w boju śmigłowiec zdolny do wykonywania bardzo szerokiego zakresu misji, począwszy od transportu taktycznego i operacji specjalnych, po działania poszukiwawczo-ratunkowe podczas działań bojowych oraz patrolowanie obszarów morskich.

Obok H225M prezentowany będzie wielozadaniowy śmigłowiec uderzeniowy Airbus Helicopters – Tiger HAD. Jest on przeznaczony do prowadzenia rozpoznania bojowego, eskorty statków powietrznych lub pojazdów lądowych, walki powietrze-powietrze, wsparcia ogniowego dla wojsk naziemnych oraz zwalczania czołgów, zarówno w dzień jak i w nocy, także w trudnych warunkach pogodowych. Śmigłowiec uderzeniowy Tiger dowiódł swoich możliwości podczas działań operacyjnych w Afganistanie, Republice Środkowej Afryki, Somalii, Libii i Mali. Ulepszona wersja Tiger HAD jest zdolna do przenoszenia pocisków powietrze-ziemia, posiada ulepszony system namierzania celów oraz zapewnia lepszą ochronę balistyczną i moc większą o 14%, ponadto wyposażony jest w ulepszony zestaw urządzeń elektronicznych do prowadzenia walki oraz najnowocześniejsze systemy rozpoznawania i identyfikacji.

Dodatkowym elementem ekspozycji będzie model śmigłowca H145M. Jest to ekonomiczny i wielozadaniowy śmigłowiec wojskowy , który może wykonywać pełen zakres operacji wojskowych, zarówno jako lekki śmigłowiec użytkowy, jak i lekki śmigłowiec szturmowy oraz jako dwusilnikowy śmigłowiec szkoleniowy. Rodzina śmigłowców H145 oferuje niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji. Nadaje się w szczególności dla organów ścigania oraz wojska – przykładem tego jest używana przez armię USA wersja UH-72A Lakota.

Airbus Defence and Space zaprezentuje swoje możliwości w zakresie działań rozpoznania prezentując bezzałogowy system powietrzny (UAS) Atlante oraz syste satelitarnej obserwacji Ziemi AstroBus-S. Spośród portfolio samolotów wojskowych na stoisku Airbus Group znajdzie się model wiodącego na rynku A330 MRTT – tankowca powietrznego nowej generacji, model C295 – wielozadaniowego samolotu transportowo-rozpoznawczego oraz model wielozadaniowego samolotu szkolenia podstawowego. PZL 130 Orlik.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy Grupy Airbus na targach MSPO w Hali F – Stanowisko F3. Wystawa statyczna Airbus Helicopters będzie znajdować się na stoisku ZF-6.

Źródło / Autor: Airbus Group