Lotnisko Łódź: Praga tylko godzinę drogi z Łodzi

lodz praga

Dziś (04.08) w Porcie Lotniczym Łódź gościliśmy Panią Ivanę Bilkovą, dyrektor Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego, która wspólnie z przedstawcielem linii Czech Airlines oraz Portem Lotniczym Łódź w ramach śniadania prasowego dokonała prezentacji atrakcji turystycznych Pragi i całej Republiki Czeskiej. Dzięki nowemu połączeniu oferowanemu przez Czech Airlines z łódzkiego lotniska, stolica Republiki Czeskiej jest teraz bliżej Łodzi niż kiedykolwiek. W zaledwie godzinę lotu można dotrzeć do jednej z najbardziej popularnych destynacji turystycznych na świecie.

Od połowy lipca, mieszkańcy Łodzi i regionu mają możliwość dotarcia do Pragi w znacznie szybszy sposób niż do tej pory. Podróż samolotem trwa 10 razy szybciej niż pociągiem, 8 razy szybciej niż autobusem, a w porównaniu do samochodu wynik jest 6 razy lepszy. Dodając do tego komfort podróży samolotem, nie jest trudno wybrać najlepszy środek transportu z Łodzi do Pragi. Co więcej, teraz czas podróży do Pragi Czeskiej jest nawet krótszy niż na Pragę w Warszawie.

Praga jest jedną z najsłynniejszych stolic świata, słynącą ze swojego historycznego centrum. Od ponad 20 lat jest ono wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest najbardziej zagęszczonym centrum historycznym przynajmniej w Europie Środkowej. Hradczany jako największy teren zamkowy na świecie (ponad 70 000 m2) jest obok Mostu Karola jedną z najciekawszych atrakcji stolicy Czech. Podczas pobytu w Pradze, turyści nie mogą również ominąć innych zabytkowych miejsc takich jak Stare Miasto, Kościół Tyński, Synagoga Staronowa oraz co może brzmieć dość zaskakująco: Tańczący Dom. Turyści oczekujący podczas swojego pobytu dostępu do interesującej kuchni lokalnej zostaną usatysfakcjonowani szerokim wyborem potraw regionalnych oferowanych przez dużą liczbę restauracji. Entuzjaści nocnego życia z pewnością odwiedzą wiele klubów i pubów, w których można posłuchać muzyki na żywo – od rocka, przez reggae, aż po jazz. Warto również wspomnieć, że w Pradze istnieje ponad 25 mikrobrowarów i piwiarni oraz dziesiątki wyspecjalizowanych barów piwnych posiadających 40 lub więcej piw lanych.

Czeskie piwo jest jedną ze składowych darmowego poczęstunku serwowanego na pokładzie Czech Airlines razem z przekąską lub kanapką oraz wyborem białego i czerwonego wina. Należy również dodać, że każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład 8 kg bagażu podręcznego oraz 15 kg bagażu rejestrowanego.

Po wylądowaniu w Pradze wieczorną porą, można udać się prosto na kolację składającą się z tradycyjnych czeskich potraw. Polacy zwykle znają popularne knedliky, jednakże warto również spróbować innych regionalnych specjałów. Zaleca się zacząć od jednej z lokalnych zup: ziemniaczanej, grzybowej, cebulowej lub czosnkowej. Następnie wskazane jest wybrać jedną ze wspaniałych potraw mięsnych, przyrządzonych nie tylko z wołowiny, cielęciny lub wieprzowiny, ale także z jelenia lub dzika. Fanom ryb poleca się karpia lub pstrąga. Na deser zwykle serwowane są tradycyjne naleśniki (palacinky) lub racuchy (livance). Szukający wysublimowanych smaków mogą udać się do restauracji z gwiazdką Michelin.

„Bardzo się cieszymy mogąc zaoferować mieszkańcom Łodzi i regionu loty do naszej stolicy.“ – powiedział Ján Tóth, Czech Airlines Sales and Marketing Director. „W bardzo szybki i komfortowy sposób mogą teraz przemieścić się do Pragi, gdzie czekają na nich setki atrakcji skierowanych dla turystów w każdym wieku. Każdego roku ponad 6 milionów zagranicznych turystów decyduje się odwiedzić Pragę. To wystarczający dowód na tezę, że miasto naprawdę warto zobaczyć.”

Źródło / Autor: Lotnisko Łódź

Zdjęcie: Lotnisko Łódź