Kategorie
Statystyki linii lotniczych

Ryanair świętuje 40 milionów pasażerów w Polsce

PASAZER RYANAIRA 014

Ryanair, ulubiona linia lotnicza Europy, ogłosiła dziś (30 lipca), że od 2005 roku przewiozła 40 000 000 pasażerów z/do Polski. Polscy pasażerowie już dokonali wyboru i latają z linią lotniczą Ryanair z powodu niskich cen, wiodącemu w branży poziomowi obsługi klienta i bardzo szerokiej gamie połączeń. Obecnie mogą zarezerwować loty na naszej ulepszonej stronie internetowej oraz używając naszej nowej aplikacji mobilnej. Wprowadzenie coraz większej liczby udogodnień jak mobilne karty pokładowe, druga mniejsza darmowa torba podręczna, przydzielona miejsca, możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych podczas całego lotu oraz oferty Family Extra i Business Plus udowadnia, że Ryanair to dużo więcej niż tylko nieskie ceny.

40-milionowym pasażerem linii lotniczej Ryanair w Polsce był trzyletni Jakub Przybylski, który podróżował wraz z mamą i siostrą z Łodzi do East Midlands. Jakub otrzymał ogromny tort w kształcie samolotu od Portu Lotniczego w Łodzi oraz pamiątkowy upominek i dwa bilety na podróż w dwie strony od linii lotniczej Ryanair.

Ryanair w Polsce przewozi rekordową liczbę pasażerów i zajmuje pozycję lidera na rynku operaując z 11 lotnisk w Polsce na 134 trasach.

W Łodzi Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała:

“Ryanair od 2005 roku przewiózł 40 000 000 pasażerów z/do Polski. Obecnie oferuje połączenia z 11 miast w Polsce na 134 trasach. W ofercie na lato 2015r. znalazło się aż 9 nowych połączeń, w tym między innymi z Gdańska do Alicante, ze Szczecina do Oslo oraz z Warszawy Modlina do Madrytu, Aten, Lizbony, Kopenhagi oraz na Teneryfę, Gran Canarię i Fuertaventurę. Cieszymy się, że coraz więcej podróżujących rodzin, dla których wprowadziliśmy pakiet usług Family Extra, wybiera Ryanair. Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzonym udoskonaleniom liczba pasażerów wybierających naszą linię będzie jeszcze szybciej wzrastać.

Aby dodatkowo uczcić dzisiejszą okazję ogłaszamy wyprzedaż biletów w cenach rozpoczynających się już od 39 zł na podróż z Łodzi do Oslo we wrześniu i październiku. Zachęcam do rezerwacji lotów jak najszybciej na stronie www.ryanair.com.

Michał Marzec, Prezes Portu Lotniczego w Łodzi powiedział:

„Cieszymy się bardzo z tego, że mamy możliwość goszczenia 40-to milionowego pasażera Ryanair’a w Polsce. Nasza, już wieloletnia, współpraca potwierdza znaczący potencjał polskiego rynku zarówno w skali regionu jak i kraju. Liczymy na to, że dzięki dalszemu, dynamicznemu rozwojowi przewoźnika, będziemy mogli zaoferować już w najbliższym czasie naszym pasażerom nowe, atrakcyjne destynacje.”

Źródło / Autor: Ryanair

Zdjęcie: Ryanair

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat