Star Alliance wprowadza taryfę Round The World w klasie Premium Economy

Star Alliance

Star Alliance, będący najdłużej działającym i największym sojuszem linii lotniczych na świecie, rozszerzył taryfę Round-the-World (RTW) na przeloty w klasie Premium Economy.

„W związku z tym, że aktualnie jedenastu naszych członków oferuje przeloty w specjalnej kabinie Premium Economy, mamy przyjemność zaoferować naszym klientom możliwość zapewnienia sobie dodatkowego komfortu podczas podróży dookoła świata”, mówi Horst Findeisen, wiceprezes ds. handlowych i rozwoju działalności w Star Alliance.

Zgodnie z ogólnymi warunkami produktu RTW, taryfa w klasie Premium Economy oferowana jest na trzech poziomach milowych: 29 000, 34 000 lub 39 000 mil. Dla porównania, obwód Ziemi mierzony na równiku wynosi około 24 900 mil. Nowa taryfa dostępna jest teraz dla podróżujących w kabinie Premium Economy z następującymi liniami lotniczymi: Air Canada, Air China, Air New Zealand, ANA, EVA Air, Lufthansa, Polskie Linie Lotnicze LOT, SAS, Singapore Airlines, THAI oraz Turkish Airlines. Aby zapewnić klientom pełną elastyczność, plan podróży może obejmować też wszystkich innych członków Star Alliance. W przypadku przelotów, na których klasa Premium Economy nie jest oferowana, pasażerowie skorzystają z miejsc w klasie ekonomicznej.

Dzięki nowym taryfom klienci mogą wybierać spośród 17 różnych opcji taryfowych RTW oferowanych przez Star Alliance. Trzy obejmują podróż w pierwszej klasie, cztery w klasie biznesowej, trzy w klasie Premium Economy i siedem w klasie ekonomicznej. Zróżnicowane poziomy taryfowe umożliwiają klientom wybór wymaganej liczby mil i klasy przelotu, które najlepiej odpowiadają ich osobistym potrzebom związanym z podróżą. Faktyczne taryfy różnią się na poszczególnych rynkach, ale zasadniczo zapewniają korzystniejsze warunki cenowe niż w przypadku zakupu pojedynczych biletów w jedną stronę na całą trasę u różnych przewoźników. Dzieci w wieku 2-11 lat płacą 75% ceny biletu osoby dorosłej, natomiast niemowlęta do drugiego roku życia, które nie zajmują oddzielnego miejsca, można zabrać ze sobą, płacąc 10% tej ceny.

Klienci mogą swobodnie kreować własne trasy przelotu w ramach poziomów mil w poszczególnych opcjach taryfowych. Podróż musi się rozpocząć i zakończyć w tym samym kraju i zasadniczo przebiegać w jednym kierunku – na wschód lub na zachód – przy czym w ramach jednego kontynentu dopuszczalne są loty w innych kierunkach. Zarówno nad Atlantykiem, jak i Pacyfikiem można przelecieć raz. Przystanki trwające minimum 24 godziny muszą mieć miejsce w co najmniej trzech miastach, natomiast cała trasa może obejmować maksymalnie 5 do 15 przystanków (łączna liczba przystanków zależy od wybranej taryfy). Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.staralliance.com/en/fares/. Strona ta kieruje też do oferowanego przez Star Alliance narzędzia Book and Fly (www.staralliance.com/en/booking/book-and-fly/#), które umożliwia internetową rezerwację i zakup biletów w taryfie RTW. Ewentualnie klient może skontaktować się z dowolną z 28 linii lotniczych należących do Star Alliance lub z wybranym biurem podróży. Poza taryfami RTW, Star Alliance oferuje też taryfę Circle Pacific oraz pięć regionalnych karnetów Airpass.

Klienci korzystający z taryf RTW oferowanych przez Star Alliance mogą zbierać mile w dowolnym z 21 programów lojalnościowych (FFP) prowadzonych przez członków sojuszu. Zebrane mile mogą zostać wykorzystane do zdobycia statusu Star Alliance Gold lub Silver, i zamienione na darmowe loty, loty w wyższej klasie lub korzyści nieobejmujące przelotów, np. zakwaterowanie w hotelach.

Źródło / Autor: Star Alliance