Japoński przewoźnik Peach Aviation wprowadza aplikację FlySmart with Airbus w wersji na iPada

FlySmart with Airbus on iPad_

Peach Aviation, japoński przewoźnik niskokosztowy, wybrał aplikację „FlySmart with Airbus” w wersji na iPada – rozwiązanie stanowiące część pakietu aplikacji Airbus Electronic Flight Bag (EFB).

Piloci Peach Aviation będą teraz mogli korzystać ze wszystkich instrukcji użytkowania w locie na iPadach. Zyskają również możliwość obliczania osiągów samolotów, co pozwoli na otrzymanie zoptymalizowanych, precyzyjnych wyników na każdym pasie startowym w ramach aktualnej siatki połączeń.

– FlySmart with Airbus pozwoli nam zoptymalizować naszą działalność i pozbyć się papierowych dokumentów, co ograniczy związane z nimi koszty. Uważamy, że rozwiązanie to będzie miało doskonały wpływ na nasze przyszłe funkcjonowanie, dodatkowo podnosząc jakość oferowanych przez nas usług – powiedział Shinichi Inoue, dyrektor generalny Peach Aviation.

Peach Aviation skorzysta ponadto z usługi oceny funkcjonowania pakietu EFB oraz wsparcia w zakresie aprobaty operacyjnej EFB (EFB Assessment and EFB Operational Approval Assistance), znanej jako APPROVE4Flight i świadczonej przez firmę Airbus Flight Operations Services Ltd.

Usługa ta obejmuje udzielaną na miejscu pomoc w zakresie dokumentacji dotyczącej zgodności, co obejmuje analizę istniejącej organizacji i procesów, a także stworzenie planu wdrożenia EFB dla Peach Aviation w oparciu o rekomendacje i najlepsze praktyki proponowane przez Airbus Flight Operations Services.

Flota Peach Aviation składa się obecnie z 15 samolotów A320. W lipcu 2015 roku rozpoczną się dostawy kolejnych pięciu A320 dla japońskiego przewoźnika.

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus