Kategorie
Lotnictwo cywilne

Rekordowe sześć miesięcy 2015 roku w historii Lotniska Chopina!

Lotnisko Chopina. Fot. Lukasz Widziszowski

Od stycznia do czerwca tego roku największe lotnisko w Polsce obsłużyło ponad 5 milionów pasażerów. W czerwcu odnotowaliśmy 7-procentowy wzrost liczby odprawionych pasażerów. Czas letnich wyjazdów i zmodernizowany terminal pełen nowych możliwości zachęcają coraz więcej osób do korzystania z Lotniska Chopina.

W czerwcu na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 1 147 929 osób (wzrost o 6,94 proc. w porównaniu z czerwcem 2014 roku). Liczba pasażerskich operacji przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych wzrosła w tym miesiącu o 2,24 proc. do poziomu 11 569. Liczba wszystkich operacji lotniczych wyniosła 13 239 (wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o +0,62 proc.).

Rekordowe okazało się całe pierwsze półrocze: w okresie styczeń-czerwiec przez warszawski port przewinęło się już ponad 5 mln pasażerów (5 173 600), czyli aż o 7,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 4,6 mln osób (wzrost o 9,1 proc.), a w ruchu krajowym 557 tys. (spadek o 4,8 proc.)

– Lotnisko Chopina bije od kilku miesięcy rekord za rekordem. Po otwarciu nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc, z roku na rok będzie przyrastać. Docelowo wyniesie 22 mln pasażerów obsłużonych co roku. Taką właśnie przepustowość ma Lotnisko Chopina po modernizacji. To, co nas cieszy najbardziej, to fakt, że wzrasta nie tylko liczba pasażerów, ale i poziom ich zadowolenia, co wnioskujemy na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych w terminalu – podkreśla Michał Kaczmarzyk, Naczelny Dyrektor Portów Lotniczych i Dyrektor Lotniska Chopina.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina

Zdjęcie: Lotnisko Chopina

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat