W czerwcu ponad 400 tysięcy pasażerów Kraków Airport

lotnisko krakow

W czerwcu po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska przekroczono liczbę 400 tysięcy pasażerów obsłużonych jednego miesiąca. Wynik 406 782 odprawionych osób jest lepszy o 10% od ubiegłorocznego. Jest to również rekordowy czerwiec.

W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 417 operacji lotniczych, to wzrost o 3% w stosunku do czerwca 2014 roku.

Bardzo dobry czerwcowy wynik to zasługa zarówno nowych połączeń, które wiosną weszły do naszego rozkładu jak i wzrostu frekwencji na trasach obecnych w nim już wcześniej – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Jest to dla nas mocne potwierdzenie potencjału rynku i zapowiedź jeszcze lepszych wyników w kolejnych miesiącach.

W ubiegłym miesiącu krakowskie lotnisko pobiło również rekord dobowy. 28 czerwca obsłużono niemal 17 tysięcy pasażerów, poprawiając wcześniejszy rekord o 1,5 tysiąca.

Najpopularniejsze kraje w czerwcu w ruchu regularnym to Wielka Brytania, Niemcy, Polska, a za nimi Włochy, Norwegia, Hiszpania i Francja.

Od początku roku w Kraków Airport obsłużono łącznie 1 973 815 pasażerów. Oznacza to wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 11%, czyli o ponad 188 tysięcy pasażerów.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków