Vietnam Airlines zostaje drugim na świecie operatorem samolotu A350 XWB

csm_A350_XWB_Vietnam_Airlines_in_flight_4_c4aa7aef37

Linie Vietnam Airlines zostały drugim na świecie operatorem nowego samolotu A350 XWB, co uświetniono specjalną uroczystością w Tuluzie. A350-900 został dostarczony globalnemu leasingodawcy AerCap, będzie dzierżawiony przez przewoźnika do lotów na trasach dalekodystansowych i jutro ma przybyć do Hanoi. Ogółem, linie Vietnam Airlines mają nabyć 14 samolotów A350 XWB, w tym 10 zamówionych w Airbusie i 4 u leasingodawców.

Linie Vietnam Airlines zainaugurują komercyjne przeloty A350 XWB później w tym tygodniu, początkowo na krajowej trasie z Hanoi do Ho Chi Minh, a następnie na trasie bez międzylądowań z Hanoi do Paryża. Samolot oferuje układ z trzema klasami, z 28 miejscami całkowicie rozkładanymi do spania w klasie biznesowej, 45 miejscami w klasie ekonomicznej o podniesionym standardzie i 231 miejscami w klasie ekonomicznej. Zapewnia nie tylko więcej osobistej przestrzeni we wszystkich klasach, ale również najnowocześniejsze systemy rozrywkowe i łącznościowe.

Nowy A350 XWB dołączy do istniejącej floty 59 airbusów w służbie Vietnam Airlines, która składa się z 49 maszyn A321 i 10 A330.

AerCap to największy klient Airbusa, który z biegiem lat zamówił łącznie 945 airbusów. Liczba ta obejmuje wiążące zamówienia na 20 samolotów A350 XWB.

A350 XWB oferuje najnowszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z włókna węglowego, a także nowe, paliwooszczędne silniki Royce Trent XWB. Te najnowsze technologie przekładają się na bezkonkurencyjną wydajność operacyjną, z 25-procentową redukcją spalania i emisji, a także znacznie niższe koszty konserwacji.

Do dziś 40 klientów z całego świata złożyło 781 wiążących zamówień na A350 XWB, co oznacza, że już teraz jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii. Przekazana dziś maszyna jest piątym dostarczonym samolotem A350 XWB od czasu, gdy wcześniej w tym roku nowy typ wszedł do komercyjnej służby u pierwszego operatora.

Source / Author: Vietnam Airlines

Photo: Vietnam Airlines