Thales Alenia Space podczas EUCASS 2015

Thales_01

Thales Alenia Space bierze udział w 6-tej Europejskiej Konferencji Aeronautyki i Astronautyki EUCASS 2015 (European Conference for Aeronautics and Space Sciences), trwającej od 29 czerwca do 3 lipca 2015 roku (stoisko targowe nr 7). Tegoroczna edycja konferencji oraz towarzyszących jej targów odbywa się na terenie nowoczesnego centrum konferencyjnego ICE Kraków. EUCASS jest jednym z najważniejszych spotkań przedstawicieli europejskiego rynku badań w sektorze kosmicznym, również z udziałem organizacji z Rosji. Celem konferencji jest promocja oraz ułatwianie dostępu do wiedzy i nowoczesnych technologii branżowych.

Thales Alenia Space zwiększyła w ostatnim czasie swoją obecność w Europie, dzięki utworzeniu spółki córki, Thales Alenia Space Polska, z siedzibą w Warszawie. Firma planuje zacieśnić współpracę z niedawno otworzoną Polską Agencją Kosmiczna, lokalnymi ośrodkami naukowymi oraz przemysłem, aby wesprzeć Polskę w budowie własnego programu kosmicznego oraz rozwoju technologii satelitarnych i systemów obserwacji Ziemi.

Decyzja firmy Thales Alenia Space o rozpoczęciu działalności w Polsce była w dużej mierze związana z niedawnym przystąpieniem Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), która przykłada dużą wagę do rozwoju w regonie. Polska zapowiedziała także ambitną politykę kosmiczną, szczególnie w dziedzinach obronności i obserwacji Ziemi, czyli w sferach, w których Thales Alenia Space ma do zaoferowania obszerną wiedzę i doświadczenie.

Podczas EUCASS 2015 Thales Alenia Space skupi się na programach obrony kosmicznej i bezpieczeństwa, jako europejski lider w tej dziedzinie. Firma jest głównym wykonawcą francuskich i włoskich systemów telekomunikacyjnych Syracuse i Sicral oraz włoskiego systemu obserwacji Ziemi COSMO-SkyMed.

Thales Alenia Space wspiera cele organizacji konferencji EUCASS w Polsce, w szczególności dążenie do poprawy skuteczności komunikacji i wymiany informacji między naukowcami, podniesienia jakości branżowych projektów naukowych oraz stymulację współpracy pomiędzy światem nauki oraz przemysłem kosmicznym. Istotnym celem organizacji konferencji w Polsce jest również jest przyśpieszenie nawiązania oraz budowy współpracy pomiędzy najważniejszymi graczami na międzynarodowych rynku kosmicznym oraz polskim przemysłem kosmicznym i lokalnymi ośrodkami badawczymi.

Źródło / Autor: Thales

Zdjęcie: Thales