Kategorie
Lotnictwo cywilne

Lotnisko Łódź: Nowe połączenia do Edynburga i Pragi!

lodz czech airlines

Jak ogłoszono dzisiaj (15.06) na konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Łódź, od 14 lipca br. samoloty Czech Airlines będą latały z Łodzi do Edynburga i Pragi. Na obu trasach rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, a realizowane będą nowoczesnymi Airbusami 319 ze 144 fotelami pasażerskimi na pokładzie. Bilety można rezerwować na stronie przewoźnika www.czechairlines.com, najtańsze taryfy rozpoczynają się od 180 złotych w jedną stronę z wliczonym w cenę bagażem rejestrowanym 15 kg i bagażem podręcznym 8 kg. Na pokładzie rejsów Czech Airlines pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnego poczęstunku w postaci kanapek i muffinów oraz całej gamy napojów bezalkoholowych, jak też czeskiego piwa oraz znakomitego południowoafrykańskiego wina.

– Polska jest jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w Unii Europejskiej, co przekłada się również na branżę lotniczą. Rynek ten ma wiele do zaoferowania i dlatego też zwiększamy na nim swoją obecność – powiedział Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych i marketingu Czech Airlines. Podkreślił, że nowe trasy zaoferowane przez CSA są elementem strategii rozwoju linii na polskim rynku. – Korzystając z okazji chciałbym też podkreślić wzorową współpracę z portem w Łodzi, gdyż bez tego zaangażowania realizacja naszych planów byłaby znacznie utrudniona – dodał Jan Toth.

Od 14 lipca 2015 r.:

Łódź 08:00 – Edynburg 09:35 wtorki, soboty
Edynburg 17:25 – Łódź 20:55 wtorki, soboty

Łódź 21:30 – Praga 22:30 wtorki, soboty
Praga 06:25 – Łódź 07:30 wtorki, soboty

Przewoźnik z Czech oferuje również odprawę online do 30 godzin przed odlotem poprzez swoją stronę internetową lub też przy użyciu aplikacji na telefony komórkowe, działającej we wszystkich popularnych systemach operacyjnych iOS, Android oraz Windows. Aplikację można pobrać ze strony www.czechairlines.com.

Czech Airlines, to narodowy przewoźnik lotniczy Republiki Czeskiej mający obecnie w swej siatce połączeń ponad 120 lotnisk docelowych w 50 krajach.

Czech Airlines wchodzą w skład aliansu lotniczego SkyTeam Alliance od 2001 roku. Jego członkowie w liczbie 20 linii lotniczych przewożą rocznie 588 milionów pasażerów, oferując codziennie ponad 15,700 lotów do 1,064 destynacji w 178 krajach świata.

Czech Airlines dysponuje certyfikatami ISO 14001 (Environmental Management) oraz IOSA (IATA Operational Safety Audit). Te certyfikaty potwierdzają najwyższe i najbardziej zaawansowane standardy w branży transportu lotniczego.

Źródło / Autor: Lotnisko Łódź

Grafika: Lotnisko Łódź

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat