Kategorie
News Polska

21. BLT: Nowy dowódca 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego

slajder_15

Płk dypl. pil. Karol Jędraszczyk objął 16 czerwca dowodzenie 21 Bazą Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Na uroczysty apel z tej przybyli przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych i instytucji cywilnych współpracujących z bazą. Powodzenia w realizacji nowych obowiązków życzyli pułkownikowi Jędraszczykowi dowódca 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel, burmistrz Świdwina Jan Owsiak oraz poseł Stanisław Wziątek. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Poprzedni dowódca 21 BLT, płk pil. Ireneusz Starzyński, opuścił to stanowisko w związku ze skierowaniem na Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Akademii Wojennej Sił Powietrznych w Maxwell w USA. Z bazą pożegnał się 15 maja. Od tego czasu obowiązki dowódcy bazy pełnił zastępca dowódcy płk Mariusz Lipiński.

Płk Jędraszczyk jest pilotem klasy mistrzowskiej, instruktorem we wszystkich warunkach atmosferycznych. Posiada nalot ogólny 1545 godzin, na samolotach Su-22 wylatał 1248 godzin. Jest absolwentem Liceum Lotniczego w Dęblinie i Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie.

Źródło: DGRSZ

Zdjęcie: DGRSZ

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska