Kategorie
News Świat

Raytheon i Kongsberg przedłużają partnerską współpracę w zakresie systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej NASAMS

pas-150615-867

Firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) i Kongsberg podpisały umowę przedłużającą współpracę w zakresie zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych NASAMS (National Advanced Surface-to-Air Missile System). Dr Tom Kennedy, prezes i dyrektor generalny firmy Raytheon, a także Harald Ånnestad, prezes i dyrektor generalny Kongsberg Defence & Aerospace AS, podpisali umowę na 10 lat podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Paryżu.

„Raytheon od dziesięciu lat współpracuje z firmą Kongsberg nad rozwojem i produkcją najbardziej niezawodnego i precyzyjnego systemu obrony przeciwlotniczej” − powiedział Ralph Acaba, wiceprezes działu zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej (Integrated Air and Missile Defense — IAMD) w spółce Raytheon Integrated Defense Systems „Partnerska współpraca w zakresie zestawów NASAMS zaowocowała powstaniem niezwykle udanego systemu, który jest obecnie używany na całym świecie.”

„Niezwykle cenimy sobie współpracę z firmą Raytheon dotyczącą zestawów NASAMS. Wspólnie udoskonalamy platformę technologiczną z myślą o wykorzystaniu jej na polu bitwy. Oprócz współpracy przy systemie NASAMS, obie firmy niedawno rozpoczęły kooperację w zakresie rakiet typu Naval Strike Missile i Joint Strike Missile” − powiedział Eirik Lie, wiceprezes Kongsberg Defence Systems.

Współpraca firm Raytheon i Kongsberg skupia się na poprawie wydajności i możliwości systemu dla użytkowników na całym świecie, począwszy od sensorów po efektory, w tym wyposażeniu systemu w nowe rakiety typu AMRAAM® ER (o zwiększonym zasięgu. Podczas niedawnych testów na żywo, przeprowadzonych przez Royal Norwegian Air Force na poligonie Andoya Rocket Range w północnej Norwegii, cztery rakiety wystrzelone z zestawu NASAMS skutecznie przechwyciły cztery cele powietrzne.

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat