Kategorie
Aerofestival

Aerofestival 2015 za nami

Za Nami drugi, ostatni dzień pokazów Aerofestival 2015 na poznańskiej Ławicy.

O ile po pierwszym dniu pozostaje pewien niedosyt związany z niezrealizowaniem przez organizatorów planu pokazów, o tyle drugi dzień był zdecydowanie lepszy.

Pogoda znowu była bardzo dobra. Wiał dość mocny wiatr, który jednak nie przeszkodził pilotom. Pasażerski ruch lotniczy na lotnisku Ławica był nieco mniejszy, więc i więcej czasu było na przeprowadzenie pokazów.

Znowu swoje show zaprezentowały grupy Turkish Stars i Baltic Bees, które były bez wątpienia największą atrakcją imprezy. Dobry pokaz możliwości akrobacyjnych śmigłowca dał The Flying Bulls BO-105 Bolkov. Na niebie szaleli soliści – Artur Kielak na XA-41 oraz Jurgis Kairis na Su-31. Podziwiać mogliśmy samoloty historyczne – P-51 Mustang i F4U-4 Corsair w pięknych pokazach dynamicznych. Zabrakło tylko, będących na imprezie, Supermarine Spitfire (nawet nie prezentowany statycznie) i Jaka-3.

IMG_4861

Autor: Paweł Lach

Paweł Lach - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalność Historia Wojskowości. Zainteresowania skupiają się wokół historii lotnictwa II wojny światowej oraz historii średniowiecza. Dodatkowo specjalizuje się w zagadnieniach lotnictwa cywilnego w Polsce i na świecie.