Kategorie
Lotnictwo cywilne

Nowe możliwości podróżowania dzięki współpracy code-share Polskich Linii Lotniczych LOT z Air Serbia

lot-logo

Dzięki umowie code-share pasażerowie LOT-u i Air Serbia mają do dyspozycji wszystkie rejsy obu przewoźników między Warszawą a Belgradem. Wśród nowych destynacji dostępnych z Warszawy w ramach umowy z Air Serbia znalazły się także Abu Dhabi, Podgorica i Tivat. Teraz podróż do wszystkich tych miast jest możliwa z jednym biletem w dłoni, który można łatwo kupić na lot.com, poprzez aplikację mobilną czy jakikolwiek inny kanał dystrybucji LOT-u.

Obie linie zamieściły swój kod i numer rejsu na wszystkich połączeniach na trasie Warszawa – Belgrad. Umowa została podpisana w Miami podczas spotkania IATA przez Sebastiana Mikosza, Prezesa LOT-u i Dana Kondića, Prezesa Air Serbia.

Zgodnie z nią, poza rejsami do Belgradu, LOT umieści również swój kod i numery rejsów na połączeniach wykonywanych przez Air Serbia do Abu Dhabi, Podgoricy i Tivatu. Z kolei kod i numery rejsów Air Serbia pojawią się na połączeniach LOT-u do Wilna, Tallina i Rygi.

„Bardzo nas cieszy, że wspólnie z Air Serbia możemy zaoferować naszym pasażerom nowe, ciekawe kierunki i tym samym jeszcze bardziej rozszerzyć naszą ofertę. Pasażerowie podróżujący z Warszawy zyskują możliwość dotarcia z jednym biletem do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz dwóch największych miast w Czarnogórze. Z drugiej strony, stale zwiększamy możliwości transferowe w Warszawie. Pasażerowie Air Serbia będą mogli teraz korzystać z dogodnych przesiadek w hubie LOT-u w drodze do Wilna, Tallina i Rygi” – powiedział Sebastian Mikosz, prezes LOT.

„Umowy code-share są ważnym filarem naszej strategii, by stale oferować pasażerom coraz większy wybór i elastyczność w podróży do kluczowych destynacji. Dzięki współpracy z LOT możemy być jeszcze bardziej obecni w Europie Północnej.. Od teraz zwiększamy ofertę wygodnych podróży z Serbii przez Warszawę do krajów bałtyckich, a także do innych destynacji w bardzo ważnym dla nas regionie Europy. Jest nam równie miło powitać naszych gości z Polski i zapewnić im dogodne połączenia z Bałkanami i Bliskim Wschodem za pośrednictwem naszego hubu w Belgradzie ” – mówi Dane Kondić, prezes Air Serbia.

Umowa code-share między LOT i Air Serbia oznacza wymierne korzyści dla pasażerów, między innymi jeden bilet na wszystkie odcinki podróży, możliwość nadania bagażu bezpośrednio do docelowej destynacji czy zmiany bezpłatnej rezerwacji w przypadku opóźnienia czy odwołania któregokolwiek z rejsów.

Źródło / Autor: PLL LOT

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne