Kategorie
News Polska

Lotnisko Gdańsk: W maju obsłużyliśmy niemal 320 tysięcy pasażerów

gdansk-logo

W maju 2015 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 318 897 pasażerów, co stanowi 9,8% wzrost w stosunku do maja ubiegłego roku.
Od początku bieżącego roku w Gdańsku obsłużono już 1.317.091 pasażerów, co oznacza średni wzrost na poziomie 16,2% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Po statystykach za miesiąc maj śmiało możemy powiedzieć, że w Gdańsku w pełni rozpoczęliśmy sezon letni. Mimo, że gdańskie lotnisko cieszy się stosunkowo najmniejszą podatnością na wahania sezonowe, to właśnie, wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego, zaczynamy osiągać liczby znacznie przekraczające trzysta tysięcy obsłużonych pasażerów w ciągu miesiąca. Bardzo dobry wynik na poziomie niemal 10% wzrostu był możliwy dzięki stabilnemu rozwojowi zarówno wśród przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Szczególnie istotne są nowe połączenia stale rozbudowujących swoją gdańską bazę linii Wizz Air, a także połączenie do Helsinek obsługiwane przez Finnair, czy dodatkowy, trzeci lot dziennie Air Berlin z Gdańska do niemieckiej stolicy. Ponadto doskonałym zainteresowaniem cieszą się krajowe loty do Modlina liniami Ryanair.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne