Kategorie
News Świat

Oświadczenie Raytheona dot. wyboru systemu MEADS przez Niemcy

raytheon

Systemy Patriot użytkowane przez Niemcy odegrały istotną rolę w zagwarantowaniu bezpieczeństwa Europy i państw członkowskich NATO przez ponad trzy dekady. Nie otrzymaliśmy oficjalnego zawiadomienia od niemieckiego Ministerstwa Obrony dotyczącego planów zakupu systemu obrony przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej i nadal będziemy w pełni wspierać Ministerstwo Obrony Niemiec w rozważaniu alternatywnych propozycji, zanim zostanie podpisany finalny kontrakt w tej sprawie. Raytheon kontynuuje prace nad doskonaleniem sprawdzonego w boju systemu Patriot z radarem 360 stopni i nad rozwiązaniem Patriot Nowej Generacji o otwartej architekturze, wybranym ostatnio spośród innych projeków obrony antyrakietowej będących w fazie rozwoju.

Niemcy są nadal w gronie 13 państw użytkowników systemu Patriot tworzących silne partnerstwo. Dzięki temu Niemcy korzystają w 100 procentach z możliwości jego modernizowania i udoskonalania ponosząc przy tym zaledwie ułamek kosztów dzielonych między wszystkich użytkowników. Dla przykładu Niemcy zasiliły sumą 212 mln dolarów kontrakt na usługi inżynieryjne (engineering Services Contract) podpisany w marcu br. Ponadto Niemcy kontynuują unowocześnianie swoich baterii Patriot do poziomu najnowszej dostępnej konfiguracji i rozpoczęły ten proces od zastosowania nowoczesnego procesora pomocniczego, który znacząco poprawia zasięg radaru i możliwości obserwacji w porównaniu z tradycyjnymi modelami.

Jak pokazują wydarzenia z ostatniego weekendu, kiedy Królestwo Arabii Saudyjskiej zestrzeliło rakietę SCUD przy użyciu rakiety Patriot, system Patriot jest najlepszym globalnym, zintegrowanych rozwiązaniem w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie jest niezwykle sprawne i wydajne, efektywne kosztowo oraz charakteryzuje się niskim ryzykiem operacyjnym. Zapewnia ono pole widzenia o zasięgu 360 stopni i otwartą architekturę. Jesteśmy pewni że Patriot o takich walorach może zwiększać zdolności w zakresie obrony przeciwrakietowej niemieckich sił zbrojnych. Co więcej, państwa partnerskie programu Patriot oferują rynek eksportowy dla niemieckiego przemysłu, gwarantując miejsca pracy na wiele lat , co jest przewagą w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Pragniemy ściśle współpracować z państwem niemieckim i spełniać jego potrzeby w zakresie obrony przeciwrakietowej w dobie obecnej i w przyszłości.

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat