Kategorie
Aerofestival

Jak się przygotować do Aerofestivalu

Aby uczestnicy Aerofestival’u mogli w pełni cieszyć się atrakcjami zaplanowanymi podczas wydarzenia polecamy przestrzeganie niżej wymienionych wskazówek i zasad.
Ubiór
Dobór odpowiedniego stroju to podstawa. Pamiętajmy aby kierować się przy tym nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim przewidywaną prognozą pogody w czasie pokazów. Najważniejsza powinna być dla nas wygoda i komfort. Ponadto polecamy zabranie ze sobą m.in. koców, lornetek, krzesełek turystycznych i parasoli (wyłącznie składanych, bez ostrego zakończenia).
Nawodnienie organizmu
Nie zapomnijmy o wypiciu dużej dawki płynów. Długie przebywanie na otwartej przestrzeni wymaga od nas zadbania o odpowiednie nawodnienie organizmu. Podczas Aerofestival’u istnieje MOŻLIWOŚĆ PRZYNIESIENIA WŁASNEGO JEDZENIA oraz NAPOJÓW w jednorazowych opakowaniach kartonowych i opakowaniach typu PET, jednak takich które nie przekraczają pojemności 0,2 litra. W związku z wymogami związanymi z organizacją imprezy masowej nie będzie możliwości wniesienia napojów w opakowaniach szklanych i aluminiowych. Wszyscy uczestnicy festiwalu będą mieć również zagwarantowany dostęp do wody pitnej w postaci specjalnie na tą okazję dostarczonego beczkowozu.
Ochrona przed słońcem
Bezchmurne niebo, słońce i brak deszczu to wymarzona pogoda dla wszystkich fanów podniebnych akrobacji. Aby nie okazała się ona jednak dla nas zdradliwa, pamiętajmy o zaopatrzeniu się w nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i ochronny balsam do opalania.
Ochrona słuchu
Pokazy powietrzne samolotów odrzutowych to nie tylko nie lada atrakcja, ale i niezły hałas. Posiadanie zatyczek do uszu może okazać się niezbędne. Dla zapominalskich istnieje możliwość odbioru zatyczek dla najmłodszych w punkcie informacyjnym festiwalu.

Transport
Organizatorzy dołożą wszelkich starań aby umożliwić uczestnikom szybkie i sprawne dotarcie na lotnisko Poznań-Ławica. Pamiętajmy jednak, że sami też możemy ułatwić sobie przybycie na AEROFESTIVAL 2015. Przesiądźmy się z samochodu do komunikacji miejskiej. Nie zapomnijmy również o odpowiednim zapasie czasu – szkoda przeoczyć którąś z atrakcji.
Brak bezpośredniego dojazdu na teren Aerofestivalu samochodem.

Bezpieczeństwo dzieci
AEROFESTIVAL 2015 to doskonała okazja do spędzenia weekendu w rodzinnym gronie. Zadbaliśmy również o najmłodszych, na których podczas pokazów będą czekały liczne atrakcje i konkursy. Pamiętać należy jednak, żeby nie pozostawiać dzieci bez opieki oraz nie pozwalać im oddalać się od opiekunów. Warto także zaopatrzyć najmłodszych w kartkę z numerem kontaktowym do rodziców, co w przypadku jego zgubienia się, ułatwi oddanie dziecka w bezpieczne ręce. Jednocześnie polecamy wcześniejsze wyznaczenie punktu zbiórki, które będzie znane dla wszystkich członków rodziny.
Z myślą o pociechach zostały także przygotowane specjalne opaski, które będzie można odebrać w punkcie informacyjnym i kasach festiwalu oraz wydzielono specjalną strefę rodzinną, w której, w ciszy i spokoju, będzie można nakarmić i przewinąć dziecko.
Zachowanie czystości
Wszystkie śmieci oraz inne odpady powinny być umieszczone tylko i wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach. Pozostawienie ich na otwartej przestrzeni stanowi poważne zagrożenie dla statków powietrznych i może spowodować wypadek.
Zakazane przedmioty i niepożądane zachowanie
Nad bezpieczeństwem uczestników AEROFESTIVALU 2015 czuwać będą setki ochroniarzy, dlatego ważne jest abyśmy postępowali zgodnie z ich zaleceniami. Zabronione jest palenie papierosów w pobliżu maszyn lotniczych, a także wprowadzanie zwierząt na teren pokazów. Ponadto wszystkie przedmioty, których posiadanie jest zakazane podczas podróży samolotem nie mogą być wniesione na teren lotniska. Dotyczy to m.in. ostrych narządzi, broni, alkoholu itp.

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat