Kategorie
News Polska

DGRSZ: Przeciwlotnicy zaczęli szkolenie poligonowe

m1_5

Od zbiórki na lotnisku w Wicku Morskim zaczęło się centralne zgrupowanie poligonowe Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. Głównym celem szkolenia przeciwlotników jest zgrywanie wybranych dywizjonów w wykonywaniu zadań taktyczno-ogniowych oraz kierowaniu ogniem w warunkach realnie działającego lotnictwa.

Przybyłe nad morze pododdziały wezmą udział w ćwiczeniach taktycznych z wojskami pk. Baltops 2015, Ramstein Garden, Eagle Talon oraz Jenot. Zwieńczeniem szkolenia będą rakietowe strzelania bojowych zestawów Osa, Newa oraz ZUR-23.

Dowódca zgrupowania, płk Marek Śmietana, przywitał żołnierzy wywodzących się z 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska, 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, 5 Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór oraz pododdziałów wsparcia i dowodzenia z 100 batalionu z Wałcza i 11 batalionu dowodzenia z Żagania. Życzył sukcesów podczas planowanych strzelań. Apel zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem dziesięciu żołnierzy 11 Pułku Przeciwlotniczego, którzy w 1988 roku zginęli w katastrofie kolejowej w Pile podczas przegrupowania się na poligon.

Źródło: DGRSZ
Autor: por. Dariusz Kwaśnieski
Zdjęcie: plut. Patryk Cieliński

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska