Kategorie
Tematy tygodnia

Nowa strona internetowa Lotniska Chopina

nowa strona

Wraz z otwarciem nowego terminala Lotnisko Chopina uruchamia również nową stronę internetową. Serwis funkcjonuje pod dotychczasowym adresem: www.lotnisko-chopina.pl.

Serwis został zmodyfikowany pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Przebudowa strony miała na celu ułatwienie i uatrakcyjnienie dostępu do informacji o rozkładzie lotów i innych usługach dostępnych na lotnisku.
Układ graficzny odświeżonej witryny nawiązuje do najlepszych wzorców ze świata. Charakteryzuje się nowoczesną czytelną stylistyką, opartą przede wszystkim na zdjęciach, co wpływa na atrakcyjność przekazu oraz ułatwia nawigację na stronie. Została ona podzielona na cztery podstawowe moduły: informację o przylotach i odlotach, menu nawigacyjne i sekcję z najnowszymi informacjami o lotnisku.
Witryna stanowi najbardziej wiarygodne źródło informacji o aktualnych wydarzeniach na lotnisku. To nie przypadek, że uruchomienie nowej strony zbiega się w czasie z otwarciem Terminala A po remoncie, które spowoduje wzrost zainteresowania lotniskiem i wygeneruje zwiększony ruch na stronie.

– Spodziewając się wzrostu liczby odwiedzin na stronie w związku z otwarciem zmodernizowanej części Terminala A postanowiliśmy całkowicie przebudować serwis, aby trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Nowa strona nawiązuje do hasła kampanii inaugurującej otwarcie nowej części terminala: „Blisko Świata”. Odzwierciedla jego przesłanie, umożliwiając użytkownikom intuicyjne odkrywania całego bogactwa świata na Lotnisku Chopina – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Informacje o startach i lądowaniach samolotów widoczne natychmiast po otwarciu strony są aktualizowane w czasie rzeczywistym i mają za zadanie stanowić najważniejsze źródło informacji dla osób pragnących sprawdzić status konkretnego lotu.
Po lewej stronie witryny dostępne są najważniejsze dane dla osób korzystających z Lotniska Chopina (loty, odprawa, dojazd, parking, usługi, zakupy, terminal). Użytkownicy preferujący docieranie do treści za pomocą słów kluczowych mogą skorzystać też z praktycznej wyszukiwarki treści.
Po przewinięciu strony do samego dołu znajdujemy tam mapę całego serwisu i sekcję z kontaktami. Witryna jest w pełni zintegrowana z kanałami komunikacji społecznościowej Lotniska Chopina.

– Chcemy, by strona ta jak najlepiej odpowiadała na potrzeby użytkowników. Dlatego zachęcamy wszystkich internautów do wyrażania swoich opinii o nowym serwisie Lotniska Chopina. Konstruktywne propozycje weźmiemy pod uwagę przy dalszym doskonaleniu strony – dodaje Radosław Paruzel.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat