Kategorie
Lotnictwo cywilne

Sichuan Airlines odebrały swój 100. samolot Airbusa

airbus

Airbus dostarczył 100. samolot – model A321 – liniom lotniczym Sichuan Airlines, największemu chińskiemu operatorowi eksploatującemu wyłącznie samoloty Airbus. Samolot został przekazany przewoźnikowi podczas specjalnej uroczystości w Hamburgu. Samolot – wyposażony w Sharklety, czyli oszczędzające paliwo zakończenia skrzydeł, oraz silniki IAE V2500 – oferuje komfortową kabinę mieszczącą 194 pasażerów w układzie dwuklasowym (8 miejsc w klasie biznes i 186 w klasie ekonomicznej). Wliczając dostawę najnowszego samolotu, flota Sichuan Airlines składa się obecnie z 93 samolotów z rodziny A320 i siedmiu samolotów z rodziny A330.

Współpraca partnerska pomiędzy Sichuan Airlines i firmą Airbus rozpoczęła się w roku 1995, gdy linie wprowadziły do swojej floty samolot A320, stając się tym samym pierwszym przewoźnikiem eksploatującym samolot Airbus z systemem fly-by-wire w Chinach kontynentalnych. Były to również pierwsze linie lotnicze w tym regionie, które zaczęły korzystać z samolotów Airbus A321. W roku 2009 linie odebrały pierwszy egzemplarz A320 zmontowany na linii montażu końcowego Airbus w chińskim Tianjin. W roku 2010 Sichuan Airlines otrzymały swój pierwszy samolot A330.

Linie lotnicze Sichuan Airlines, z siedzibą w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, w południowo-zachodnich Chinach, posiadają sieć połączeń z około 200 chińskimi miastami, takimi jak Pekin, Harbin, Hangzhou, Xi’an i Sanya, oraz międzynarodowe trasy do Azji, Australii i Ameryki Północnej.

Źródło / Autor: Airbus

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne