Kategorie
Tematy tygodnia

Akcelerator biznesowy Airbus BizLab zaprasza do zgłaszania pierwszych projektów

Bizlab_building

Już dziś można zgłaszać projekty w ramach akceleratora biznesowego Airbus BizLab, który został uruchomiony 9 marca tego roku. Zgłoszenia będą przyjmowane od dziś do 11 czerwca na stronie https://www.f6s.com/airbusbizlabseason1/apply. Po zakończeniu selekcji Airbus zaoferuje projektom znajdującym się na wczesnym etapie realizacji sześciomiesięczny „program akceleracji” zapewniający im wszechstronne wsparcie.

Wybrani kandydaci będą mogli spotkać się z wieloma instruktorami, ekspertami i mentorami Airbus z różnych dziedzin (technologia, prawo, finanse, marketing itd.). Będą mogli również skorzystać z darmowej powierzchni biurowej, indywidualnej opieki mentora, praktycznych sesji szkoleniowych i dostępu do obiektów zajmujących się prototypowaniem i testami, a także wezmą udział w dniu otwartym z udziałem decydentów, partnerów, spółek zależnych, klientów i inwestorów kapitałowych Airbus.

Projekty rozwijane w ramach programu akceleracji obejmą opracowanie produktów, usług lub aplikacji związanych z rzeczywistością rozszerzoną, które mogą znaleźć zastosowanie w branży lotniczej, a także analizę i ucyfrowienie danych.

– Teraz czas na prawdziwe działania. Ekscytującą częścią naszej pracy będzie gromadzenie i szczegółowa analiza rozmaitych ambitnych i innowacyjnych projektów. – powiedział Bruno Gutierres, dyrektor Airbus BizLab – Świat jest pełen ludzi, którzy wpadają na genialne pomysły, a naszym celem jest wybrać te, które będą najkorzystniejsze dla naszej branży i naszych społeczności.

Airbus Bizlab to międzynarodowy akcelerator branży lotniczej i kosmicznej, w ramach którego start-upy i przedsiębiorcy wewnątrz organizacji Airbus („intrapreneurs”) mogą współpracować, aby szybciej przekształcić swoje innowacyjne pomysły w wartościowe koncepcje biznesowe. http://www.airbus.com/innovation/bizlab/

Pierwszy Airbus BizLab został otwarty 9 marca 2015 r. w Tuluzie (Francja). Kolejne centrum zostanie otwarte w Hamburgu (Niemcy), a następne – w Indiach i innych krajach, tworząc globalną sieć akceleratorów Airbus BizLab.

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne