Finnair wprowadza taryfę dla podróżujących tylko z bagażem podręcznym do Europy i na Bliski Wschód

A350 XWB Finnair 02 LR

Bilety typu Light, zawierające jedynie bagaż podręczny, od dziś  (05.05) będą w ofercie na trasach Finnaira po Europie i na Bliski Wschód, z wyjątkiem lotów do Rosji.

Taryfa Light to najtańsza opcja spośród wszystkich rodzajów biletów Finnaira. Cena wszystkich innych biletów w dalszym ciągu zawiera koszty przewozu bagażu rejestrowanego.

“Odkąd w marcu tego roku wprowadziliśmy taryfę Light w ramach lotów krajowych oraz lotów do krajów skandynawskich i bałtyckich, obserwujemy pozytywne reakcje klientów podróżujących w celach biznesowych na krótkich dystansach, którzy często biorą ze sobą tylko bagaż podręczny,” mówi Tomi Hänninen, wiceprezes Finnaira ds. zarządzania zyskiem i strategiami cenowymi. “Rozszerzamy tę ofertę na kolejne rynki i mamy nadzieję, że wszystkie grupy podróżnych znajdą w puli biletów Finnaira opcję dopasowaną do swoich potrzeb.”

Członkowie programów Finnair Plus Platinum, Gold oraz Silver i uczestnicy równorzędnych programów lojalnościowych w ramach sojuszu oneworld, ze statusem Emerald lub Sapphire, mogą zabrać na pokład dodatkowo jedną sztukę bagażu rejestrowanego ponad ilość dozwoloną w typie biletu, z którym podróżują. Jeśli zatem korzystają z biletu typu Light, mogą odprawić jedną sztukę bagażu bez dodatkowych opłat.

W razie potrzeby za bagaż rejestrowany można zapłacić z wyprzedzeniem lub na lotnisku. Opłata za dodatkowy bagaż wniesiona wcześniej, jest znacznie niższa niż opłata na lotnisku.

Bilety typu Light nie są dostępne na lotach międzykontynentalnych.

Więcej informacji o biletach typu Light: http://www.finnair.com/pl/pl/light

Dalsze informacje na temat biletów Finnaira są dostępne pod adresem:
http://www.finnair.com/pl/pl/information-services/planning-your-trip/planning-booking-your-flight/ticket-types

Źródło / Autor: Finnair

Zdjęcie: Finnair