Kategorie
Lotnictwo cywilne

Trwa budowa nowego azjatyckiego ośrodka szkoleniowego Airbusa

csm_AATC_External_Building_Perspective_24_Apr_15_6199dccda4

Po zakończeniu wstępnych prac ziemnych obecnie trwa budowa nowego azjatyckiego ośrodka szkoleniowego Airbusa (Airbus Asia Training Centre, AATC) w Singapurze. Nowy ośrodek, który ma zostać otwarty w pierwszym kwartale 2016 r., będzie oferował szkolenia do uprawnień na typ oraz szkolenia okresowe dla wszystkich typów samolotów obecnie produkowanych przez Airbusa. AATC to wspólne przedsięwzięcie Airbusa (55 proc.) i Singapore Airlines (SIA) (45 proc.), zarejestrowane w Republice Singapuru.

Nowoczesny obiekt o powierzchni 9250 metrów kwadratowych, zlokalizowany w parku lotniczo-kosmicznym Seletar, będzie czwartym centrum nauki pilotażu w międzynarodowej sieci Airbusa obok ośrodków w Tuluzie, Miami i Pekinie. Kiedy singapurskie centrum osiągnie pełną zdolność operacyjną, będzie oferować osiem pełnych symulatorów lotu, w tym cztery A350 XWB, jeden A380, jeden A330 i dwa A320. Ośrodek zostanie też wyposażony w obszerne sale wykładowe i będzie mógł szkolić ponad 10 000 pilotów rocznie.

W oczekiwaniu na otwarcie nowego ośrodka AATC oferuje kursy w ośrodku szkoleniowym SIA w pobliżu portu lotniczego Changi, korzystając z dwóch symulatorów A380 i dwóch A330. Instruktorzy AATC są początkowo werbowani z Airbusa i Singapore Airlines, a dodatkowa rekrutacja ma się odbyć w najbliższych miesiącach. Oczekuje się, że ośrodek docelowo będzie zatrudniał około 50 instruktorów i 25 pracowników pomocniczych

Oprócz ośrodków szkolenia pilotów w Tuluzie, Miami i Pekinie, Airbus ma centra szkoleń inżyniersko-konserwacyjnych w Hamburgu i Bangalore. Firma zawarła też umowy z zewnętrznymi usługodawcami, którzy oferują kursy szkoleniowe Airbusa w swoich obiektach.

AATC będzie przyjmować kursantów z linii lotniczych działających w regionie Azji i Pacyfiku. Wszystkie kursy oferowane przez AATC są identyczne z tymi, które odbywają się w ośrodkach szkolenia pilotów w Tuluzie, Miami i Pekinie.
Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne