Kategorie
Szybki news

Szybki news: Grupa CIT zamówiła pięć dodatkowych samolotów A321ceo

cit airbus

CIT Group Inc. (NYSE: CIT), światowy lider w zakresie finansowania transportu, złożyła potwierdzone zamówienie na pięć dodatkowych samolotów A321ceo, podwajając tym samym swoje najnowsze wstępne zamówienie podpisane na międzynarodowych targach lotniczych Farnborough 2014 i potwierdzone w listopadzie 2014 r.

Dzięki najnowszej umowie łączna liczba samolotów z rodziny A230 zamówionych przez CIT wynosi obecnie 205, co obejmuje 155 samolotów wersji CEO i 50 NEO.

Model A321 oferuje pasażerom najnowsze rozwiązania w zakresie kabiny, szersze fotele i większy komfort, natomiast liniom lotniczym – większe zyski wynikające z wyjątkowej elastyczności operacyjnej samolotów wąskokadłubowych Airbus. Rodzina samolotów A320 jest najlepiej sprzedającą się linią produktów wąskokadłubowych na świecie – dotychczas zamówiono już ponad 11 500 samolotów tego typu, z czego przeszło 6 400 dostarczono 400 klientom i operatorom na całym świecie. Dzięki szerszej kabinie wszystkie samoloty wchodzące w skład rodziny A320 oferują najwyższy komfort w branży we wszystkich klasach oraz fotele o szerokości 18 cali w standardzie w klasie ekonomicznej.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat