Kategorie
News Świat

Kontrakt o wartości 212 mln dolarów pozwoli na nieustającą modernizację systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot

Patriot Izrael

US Army przyznała firmie Raytheon (NYSE: RTN) kontrakt o wartości 212 mln dolarów na dalszą modernizację sprawdzonego w warunkach bojowych systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot. Udoskonalenia, które mają zwiększyć możliwości i gotowość bojową systemu Patriot, są finansowana przez Stany Zjednoczone oraz 12 pozostałych państw-partnerów programu Patriot w myśl umowy pomiędzy tym państwami, stanowiącej o wspólnych pracach i usługach inżynieryjnych na rzecz systemu.
– Stany Zjednoczone i inne państwa partnerskie programu Patriot zainwestowały przez lata znaczące środki, aby utrzymać system w wysokiej gotowości bojowej oraz zdolnym do wyprzedzania przyszłych zagrożeń na współczesnym polu walki. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon – Nasz najnowszy kontrakt bazuje na wcześniejszych inwestycjach i zapewnia, że system znajdujący się na wyposażeniu 13 państw-partnerów programu Patriot będzie gotowy do działania zawsze i wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.
Na mocy umowy zawartej z Dowództwem Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej US Army (U.S. Army Aviation and Missile Command) z siedzibą w Redstone Arsenal w stanie Alabama firma Raytheon zajmie się rozwojem oprogramowania, analizą systemów, oraz wsparciem w zakresie testowania i logistyki systemu Patriot, a także wykonywać będzie inne prace związane indywidualnymi wymogami poszczególnych państwa co do systemu.
W pracach wezmą udział zakłady Raytheon w Andover, Billerica, Burlington i Tewksbury (w stanie Massachusetts), El Segundo (Kalifornia), El Paso (Teksas), Huntsville (Alabama), Norfolk (Wirginia), Pelham (New Hampshire) oraz White Sands (Nowy Meksyk).
Kontrakt został przyznany 18 marca 2015 i ogłoszony w komunikacie prasowym Departamentu Obrony USA.
Informacje o systemie Patriot

Patriot to najskuteczniejszy na świecie system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy, który zapewnia ochronę przed pełną gamą zaawansowanych zagrożeń, takich jak samoloty, taktyczne rakiety balistyczne, pociski manewrujące oraz bezzałogowe statki powietrzne. System jest eksploatowany przez 13 państw na całym świecie.

Raytheon jest dostawcą krajowych i międzynarodowych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot oraz integratorem pocisków Patriot Advanced Capability-3 (PAC-3).

Źródło / Autor: Raytheon
Zdjęcie: IAF

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat