Kategorie
News Polska

DGRSZ: Awaryjne lądowanie – właściwe działanie załogi

sokol-1017

Mistrzowską techniką pilotażu i podejmowaniem właściwych decyzji wykazała się załoga śmigłowca W-3 Sokół z 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Wykonywała ona dziś (2 kwietnia) w godzinach południowych lot treningowy na trasie Darłowo-Okęcie, podczas którego stwierdziła problemy z zasilaniem maszyny w energię elektryczną.
Dowódca załogi kpt. pil. Adam Sykut poinformował wówczas o sytuacji awaryjnej kontrolera wieży najbliższego lotniska, tj. w Modlinie. Następnie postępując zgodnie z zasadami skierował maszynę na to lotnisko, gdzie piloci wylądowali bezpiecznie, bez następstw (bez uszkodzeń). W trakcie lotu na pokładzie znajdowali się tylko 2 piloci.

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni pilot Lech Majewski osobiście pogratulował dowódcy załogi kunsztu lotniczego i prawidłowego działania w trudnej sytuacji.

Śmigłowiec został odpowiednio zabezpieczony na lotnisku w Modlinie, a zdarzenie zostanie poddane badaniu przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Źródło: DGRSZ
Autor: Ppłk Artur Goławski
Zdjęcie: DGRSZ

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska