Kategorie
Tematy tygodnia

Finnair wprowadza całoroczne połączenia do Krakowa

Finnair cabin attendant and pilot 01 Low

Finnair wprowadzi całoroczne loty między Helsinkami a Krakowem 2 kwietnia 2015. Do tej pory połączenia Finnaira z Krakowem były obsługiwane tylko w sezonie letnim od kwietnia do października.
Loty na trasie Helsinki – Kraków odbywać się będą cztery razy w tygodniu, w okresie od 2 kwietnia do 21 czerwca oraz od 13 sierpnia do 23 października 2015. Połączenia z Krakowa we wtorki i czwartki zostały skoordynowane z długodystansowymi lotami Finnaira do Azji, podczas gdy wieczorne loty piątkowe i niedzielne mają obsługiwać pasażerów docelowo podróżujących do Helsinek.
W szczycie sezonu letniego, pomiędzy 22 czerwca a 12 sierpnia, Finnair doda na tej trasie dwa loty w dni robocze – jeden w poniedziałek i jeden w środę – co zwiększy całkowitą liczbę lotów do sześciu tygodniowo.
Od 24 października, przez cały sezon zimowy, Finnair będzie kontynuował loty na trasie Helsinki – Kraków z częstotliwością trzy razy w tygodniu. Odloty z Krakowa odbywać się będą we wtorki, czwartki i niedziele.
“Niedawno ogłosiliśmy otwarcie codziennych połączeń między Helsinkami a Gdańskiem od 11 maja, a teraz z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu całorocznych połączeń do Krakowa – kolejnego popularnego celu podróży zarówno wśród podróżujących w celach turystycznych jak i biznesowych”, mówi Jani Peuhkurinen, dyrektor ds. sprzedaży Finnaira w Europie Wschodniej i Azji. “Jako europejska linia lotnicza obsługująca najwięcej połączeń tygodniowo do wielu azjatyckich miast, mamy dogodną pozycję na rynku, by zaspokoić rosnący popyt na turystyczne i biznesowe podróże pomiędzy Polską a Azją, ale też pomiędzy Polską a Finlandią” zaznacza Peuhkurinen.
Połączenia Helsinki-Kraków będą obsługiwane samolotami Airbus A319 i A320, z wyjątkiem połączeń w środy, obsługiwanych przez samoloty Embraer E-190. Lot będzie trwał około dwóch godzin.

Źródło / Autor: Finnair
Zdjęcie: Finnair

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne