Kategorie
Lotnictwo cywilne

Lotnisko Wrocław: Zakupy teraz też po przylocie

lotnisko-wroclaw

Sklepy wolnocłowe na wrocławskim lotnisku są już dostępne także dla pasażerów przylatujących ze Strefy Schengen. Wrocław jest jednym z pierwszych regionalnych portów lotniczych w kraju, który wprowadza takie rozwiązanie.

Sklepy wolnocłowe na wrocławskim lotnisku były dotychczas dostępne tylko dla osób odlatujących. Od początku marca – wraz z nowelizacją przepisów – zrobią w nich zakupy również pasażerowie przylatujący.

– Sklepy wolnocłowe na naszym lotnisku cieszą się dużym zainteresowaniem. Teraz z ich oferty będą mogli skorzystać wszyscy pasażerowie podróżujący ze strefy Schengen. Cieszymy się, że można już wprowadzić tego rodzaju zmiany – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Wrocław otwiera strefę wolnocłową dla przylatujących jako jeden z pierwszych portów regionalnych w kraju. Co znajduje się w ofercie sklepów? Można tam nabyć m.in. perfumy, kosmetyki, akcesoria, słodycze i zabawki (sklepy Heinemann Duty Free), książki, płyty czy artykuły multimedialne i elektroniczne (Virgin), prestiżową odzież i dodatki (Emanuel Berg), srebrną i złotą biżuterię z bursztynem i kamieniami szlachetnymi (S&A Jewellery Design), a także alkohol i różnego rodzaju artykuły regionalne z Wrocławia i Polski (Polski Folk).

– Wybór produktów jest szeroki, a ceny okazyjne. To duże udogodnienie dla naszych pasażerów i dodatkowy powód, żeby korzystać z wrocławskiego lotniska – dodaje Jarosław Sztucki.

Jak dostać się do strefy wolnocłowej po przylocie? Sklepy znajdują się w hali dla odlatujących na 1 piętrze i są bezpośrednio dostępne dla podróżnych, którzy wchodzą z samolotu do terminalu przez rękawy. Natomiast pasażerów przywożonych pod terminal autobusem (poziom 0) do strefy sklepów wolnocłowych pokieruje nowe oznakowanie (wejście schodami lub wjazd windą).

Pasażer może dokonać zakupu w sklepach wolnocłowych na podstawie posiadanej karty pokładowej lub biletu lotniczego. Dokument wydrukowany (w wersji papierowej) lub w wersji elektronicznej musi zawierać dane pasażera: imię, nazwisko, datę wylotu, nr karty pokładowej, nr rejsu i kierunek lotu.
Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne