Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED z Certyfikatem EASA

grupa_luxmed

Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED w Warszawie, decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego, uzyskało certyfikat odpowiadający wymaganiom Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Placówka zyskała tym samym możliwość wykonywania badań lotniczo-lekarskich spełniających wymogi Unii Europejskiej i Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego w zakresie orzecznictwa o możliwości wykonywania lotów rekreacyjnych i pracy przez personel lotniczy.

Aby móc otrzymać certyfikat, Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED musiało spełnić szereg wymagań i zasad określonych w załączniku ORA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Wspólnoty, a także Rozporządzenia Komisji Europejskiej. Dla placówki oznacza to, że została upoważniona do wykonywania badań lotniczo-lekarskich i orzecznictwa lotniczego dla pilotów zawodowych, turystycznych, pilotów ultralekkich statków powietrznych i personelu pokładowego. Do czasu wprowadzenia nowych przepisów wykonuje też badania dla kontrolerów ruchu lotniczego.

„Certyfikat Centrum Medycyny Lotniczej to wielkie wyróżnienie dla naszej placówki i potwierdzenie jakości prowadzonych przez nas badań – komentuje dr Edward Wielgołaski, Dyrektor Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED.

Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED jest jednym z trzech Centrów Medycyny Lotniczej w Polsce i do tej pory jedynym prywatnym ośrodkiem tej rangi w kraju, który uzyskał certyfikat Krajowej Władzy Lotniczej i Unii Europejskiej. W Centrum pracują lekarze z uprawnieniami nadanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego do wykonywania badań wstępnych, okresowych i okolicznościowych.

Źródło / Autor: LUX MED
Zdjęcie: LUX MED