Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Katowice: statystyki luty 2015

lotnisko katowice

Luty 2015 był najlepszym drugim miesiącem roku w historii Katowice Airport.
We wszystkich segmentach ruchu tj. całkowitym, regularnym i czarterowym zostały osiągnięte dwucyfrowe wzrosty w porównaniu z lutym minionego roku.
W ruchu ogółem odprawiono 147 397 pasażerów o 14,5% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W zeszłym miesiącu o ponad 12,5% więcej pasażerów odnotowano w ruchu regularnym, obsłużono ich 120 351.
W ruchu czarterowym zanotowano 30% wzrost w porównaniu z lutym 2014 roku. Z oferty wylotów na wakacje z Katowice Airport skorzystało 25 780 osób. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające pyrzowickim lotniskiem, prognozuje, że w 2015 roku zostanie przekroczona granica 3 mln obsłużonych podróżnych.
Port w tym roku zakończy liczne inwestycje, które pozwolę podnieść standard i jakość obsługi pasażerów i linii lotniczych. 28 maja br. do użytku zostanie oddana nowa droga startowa o długości 3 200 metrów. W czerwcu br. zakończy się budowa płyty do odladzania statków powietrznych oraz nowej płyty dla samolotów cargo. Na początku wakacji pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego terminalu przylotowego. W III kwartale br. rozpocznie się rozbudowa hali odlotów w terminalu A, która zostanie dwukrotnie powiększona o powierzchnie uwolnione po przeniesieniu przylotów z tego obiektu do nowego terminalu. W Katowice Airport trwa także budowa nowego terminalu cargo. Inwestycja realizowana w południowo-wschodniej części lotniska zakończy się w II kwartale 2016 roku.

W roku 2015 z Katowice Airport dostępnych jest 95 kierunków regularnych i czarterowych, w tym 6 nowości w ruchu rozkładowym i 6 w czarterowym.

Źródło /Autor: Lotnisko Katowice

Zdjęcie: Lotnisko Katowice

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne