Kategorie
Tematy tygodnia

Dowództwo Generalne zorganizuje AIR SHOW 2015

air show

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2015 odbędą się 22-23 sierpnia w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego. Dziś (27.02) w radomskim magistracie Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski, prezydent miasta Radosław Witkowski, prezes Aeroklubu Polskiego i szef szkolenia AP Ryszard Michalski, a także przedstawiciele Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SWAT – Ryszard Pietrzak i Krzysztof Osiak oraz członek zarządu Portu Lotniczego Radom S.A Adam Klinert podpisali porozumienie o wspólnym organizowaniu AIR SHOW.zdjęcie – Dowództwo Generalne zorganizuje AIR SHOW 2015Podpisanie umowy o organizacji AIR SHOW 2015

„To ważny dzień dla Dowództwa Generalnego, Radomia i wszystkich miłośników lotnictwa w Polsce i Europie. Podpisujemy porozumienie o wspólny organizowaniu czternastej edycji AIR SHOW właśnie w Radomiu. Dziękuję prezydentowi Witkowskiemu, że wspiera inicjatywę. Cieszę się, że pokazy zorganizujemy ze sprawdzonymi partnerami”, powiedział gen. Lech Majewski. Przyznał, że strona wojskowa wiele obiecuje sobie po tegorocznych pokazach, gdyż AIR SHOW 2013 okazały się najlepiej przeprowadzonymi pokazami lotniczymi w Europie. „Uczestniczyły w nich reprezentacje 20 państw. Gościliśmy na radomskim niebie ponad 200 statków powietrznych. Pokazy odbyły się bezpiecznie i przyciągnęły niemal 200 tysięcy widzów. Dysponując doświadczeniami z poprzedniej edycji AIR SHOW, chcemy aby tegoroczna edycja była jeszcze lepsza. Jakość zobowiązuje”, wskazał dowódca. Poinformował zebranych dziennikarzy, że wystosował zaproszenia do udziału w AIR SHOW do dowódców sił powietrznych w 30 państwach. Nowością czternastej edycji ma być wystawa sprzętu Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej. „Podczas pokazów upamiętnimy 75 rocznice Bitwy o Anglię i setną rocznicę urodzin uczestnika tej bitwy, naszego asa myśliwskiego gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego”, powiedział gen. Lech Majewski.

„Wypracowaliśmy ze stroną wojskową i generałem Majewskim tak dobrą atmosferę dla organizacji AIR SHOW, że ja już nie mogę się doczekać sierpniowych pokazów”, cieszył się prezydent Witkowski. „Wojsko to strategiczny partner dla Radomia i mam nadzieję, że współpraca przełoży się na coraz lepszą promocję miasta w kraju i Europie”, wskazał. „Warto będzie przyjechać do naszego miasta”.

Prezes Włodzimierz Skalik zapowiedział, że Aeroklub Polski po ubiegłorocznych sukcesach sportowców lotniczych (52 medale na mistrzostwach) będzie chciał zaprezentować w Radomiu lotnictwo sportowe od najlepszej i różnorodnej strony.

Źródło: DGRSZ

Autor: ppłk Artur Goławski

Zdjęcie: ppłk Artur Goławski

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska