Kategorie
Szybki news

Szybki news: Niemieckie siły powietrzne odebrały kompleksowy symulator A400M

MA 01 2015 N photo FFS_Wunstorf

Niemieckie siły powietrzne odebrały kompleksowy symulator (Full Flight Simulator – FFS) samolotu A400M dostarczony przez Airbus Defence and Space.

Symulator wszedł do użytku bazy lotniczej Wunstorf 8 stycznia, gdzie stacjonować będzie flota A400M niemieckich sił powietrznych, i posłuży do szkolenia około 60 załóg lotniczych w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Symulator, opracowany przez Airbus Defence and Space i wyprodukowany przez firmę Thales, jest wierną repliką kokpitu A400M.

Jako dostawca szerokiej gamy produktów i usług szkoleniowych na potrzeby lotnictwa wojskowego Airbus Defence and Space dostarczy niemieckim siłom powietrznym dodatkowy sprzęt szkoleniowy: Flat Panel – Flat Training Device (FP–FTD), który jest częściowym symulatorem kokpitu służącym do szkolenia pilotów przed rozpoczęciem treningu na symulatorze FFS, Cargo Hold Trainer (CHT), czyli dokładną replikę luku towarowego A400M w skali 1:1, która jest wykorzystywana do szkolenia techników załadunku wykonujących na niej rzeczywiste zadania oraz do szkolenia spadochroniarzy, a także Cockpit Maintenance Operations Simulator (CMOS), który tworzy „kopię” samolotu na obrazach 3D i umożliwia symulację procedur konserwacyjnych. Urządzenia te mają zostać dostarczone w pierwszej połowie 2015 roku.

Źródło / Autor: Airbus Defence and Spac
Zdjęcie: Airbus Defence and Spac

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat