Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Gdańsk: Po rekordowym roku zaczynamy od kolejnych wzrostów!

gdansk-logo

W styczniu 2015 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 221 805 pasażerów. Oznacza to 12,8 proc. wzrost w stosunku do stycznia ubiegłego-rekordowego 2014 roku.
„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów lotnictwa i naszego Portu Lotniczego z Trójmiasta i Krakowa oczekujących z niecierpliwością na naszym ulubionym forum na wyniki ruchowe miesiąca stycznia podjęliśmy decyzję o szybszej niż zwykle i nudnej, naszym zdaniem, standardowej procedurze ogłoszenia tych wyników. Pragniemy jednak obiecać, że jest to wyjątek od reguły i już w następnych miesiącach zaczniemy dalej zaskakiwać wynikami poszczególnych miesięcy, jak i formą ich ogłaszania. Bowiem satysfakcja i radość z wykonywanej pracy jest w Gdańsku najważniejsza.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
W sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Berlina (Air Berlin)
Amsterdamu, Krakowa, Lublina (Eurolot)
Warszawy (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Warszawy Modlina, Leeds Bradford, Londyn Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge, Krakowa (Ryanair)
Kopenhagi, Oslo (SAS)
Alesund, Barcelony, Bergen, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow, Goteborga, Groningen, Hamburga-Lubeki, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, na Maltę, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).
W sezonie zimowym w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Hurghady, Sharm al Sheik, Teneryfy, Fuerteventury i Werony.

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne