Kategorie
Szybki news

Szybki news: Kupuj po przylocie na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina

Od 1 lutego wszedł w życie znowelizowany Regulamin funkcjonowania Wolnego Obszaru Celnego na terenie Lotniska Chopina. Umożliwia on operatorom sklepów zlokalizowanych w lotniskowej „strefie Schengen” sprzedaż towarów pasażerom przylatującym, pod warunkiem, że Warszawa jest dla nich portem docelowym (możliwość zakupów nie obejmuje pasażerów transferowych, którzy w Warszawie przesiadają się na kolejny lot).

– Dotychczas w sklepach wolnocłowych kupować mogli tylko pasażerowie odlatujący z Warszawy. Ale wiele osób pytało o możliwość zrobienia zakupów na lotnisku także po przylocie, dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom – mówi Robert Stankiewicz, kierownik działu Public Relations Lotniska Chopina.

Pasażer przylatujący może dokonać zakupu towarów wspólnotowych w sklepach WOC na podstawie posiadanej karty pokładowej lub biletu lotniczego. Dokument wydrukowany (w wersji papierowej) lub w wersji mobilnej musi zawierać dane pasażera: imię, nazwisko, datę wylotu, nr karty pokładowej, nr rejsu i kierunek lotu.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat