Kategorie
News Świat

Airbus Defence and Space ogłasza zmiany w zarządzie i organizacji działu samolotów wojskowych i segmentu biznesowego A400M

FERNANDO-ALONSO__final

Fernando Alonso (58) został mianowany prezesem działu samolotów wojskowych (Military Aircraft) w Airbus Defence and Space. Nowe stanowisko obejmie z dniem 1 marca tego roku. Do tego czasu rolę tymczasowego szefa działu samolotów wojskowych będzie pełnił Bernhard Gerwert, dyrektor generalny Airbus Defence and Space. Poprzednio funkcję szefa Military Aircraft pełnił Domingo Ureña-Raso (56), który zrezygnował z pełnienia tej funkcji.

Fernando Alonso jest związany z firmą Airbus od wielu lat i posiada szeroką wiedzę na temat programu A400M, a także pozostałych programów budowy samolotów wojskowych Airbus Defence and Space. Od roku 2007 Fernando Alonso pełnił funkcję prezesa działu prób w locie w firmie Airbus.

Oprócz zmian w najwyższych kręgach kierowniczych program A400M zostanie również zrestrukturyzowany.
Zmiany organizacyjne mają na celu zwiększenie efektywności działań w ramach Airbus Defence and Space. Dzięki nim możliwe będzie rozwiązanie obecnych problemów związanych z programem A400M oraz jego industrializacją:
Odpowiedzialność za całość działalności przemysłowej została przeniesiona na dział operacyjny, którego szefem jest Pilar Albiac-Murillo.
Działania związane z programem, takie jak rozwój i dostawy dla klientów, pozostaną w zakresie zadań działu Military Aircraft pod przywództwem Rafaela Tentora, który pełni rolę szefa programu A400M.

Samoloty obecnie pozostające na służbie mogą pochwalić się dobrymi wynikami i przewyższają swoje specyfikacje w zadaniach związanych z transportem strategicznym i logistyką.

W drugiej połowie 2015 r. samolot otrzyma nowe funkcje o charakterze wojskowym – systemy załadunku i zrzutu, podsystemy samoobrony (Defensive Aids Subsystems – DASS) oraz możliwość tankowania w powietrzu za pomocą podajników. Zdolności te zostaną udostępnione po zakończeniu certyfikacji i kwalifikacji każdej z nich. Loty testowe sprawdzające wyżej wymienione funkcje postępują w szybkim tempie. Inne zdolności o charakterze militarnym będą dodawane stopniowo do roku 2018 zgodnie z zawartymi umowami.

Kontynuujemy intensywną, konstruktywną dyskusję z organizacją OCCAR oraz państwami-klientami programu A400M dotyczącą harmonogramu dostaw, o której wynikach poinformujemy po jej zakończeniu. Jeśli chodzi o potencjalny wpływ zmienionego harmonogramu na finanse, zgodnie z listopadowymi zapowiedziami w chwili obecnej prowadzimy analizę tego zagadnienia, a jej wyniki ogłosimy podczas konferencji poświęconej wynikom Grupy za rok 2014, która odbędzie się 27 lutego 2015 r.

Źródło / Autor: Airbus Defence and Space
Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat