Kategorie
Lotnictwo cywilne

KLM – nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku

pb3

Lotnisko Kraków ma dobrą wiadomość dla swoich pasażerów – KLM nowym przewoźnikiem:

KLM, jedna z najbardziej znanych europejskich linii lotniczych uruchomi wiosną 2015 roku połączenie pomiędzy Krakowem a Amsterdamem. KLM będzie 17 przewoźnikiem w Kraków Airport. 

Rejsy na lotnisko Schiphol zostaną zainaugurowane 18 maja i będą realizowane siedem razy w tygodniu. Połączenie będą obsługiwały samoloty Embraer E-190 (100 miejsc).
Cieszymy, że sfinalizowaliśmy długie i trudne negocjacje z KLM – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Zyskujemy połączenie z głównym hubem sojuszu Skyteam, z bogatą siatką połączeń do Azji i obu Ameryk. Dla przewoźnika decydująca była atrakcyjność Krakowa i zwiększająca się w naszym regionie obecność międzynarodowych korporacji, związanych z rynkami do których lata KLM.
Nasze dane pokazują, że mimo bezpośredniego połączenia Eurolotu pomiędzy Krakowem, a Amsterdamem jest duży ruch przesiadkowy na tej trasie, co pokazuje jej duży potencjał. Wierzymy, że na rynku jest miejsce dla oferty obu przewoźników – dodał Jan Pamuła.
KLM jest trzecim, po British Airways i Swiss International Air Lines dużym przewoźnikiem, który w ostatnich miesiącach ogłosił uruchomienie lotów z Krakowa. Skyteam jest drugim (po Star Alliance) pod względem wielkości światowym sojuszem linii lotniczych. Oprócz KLM tworzą go m.in. Alitalia, Air France, Aeroflot, China Airlines, Delta Air Lines. 

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków
Zdjęcie: KLM

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne