Kategorie
Lotnictwo cywilne

Airbus dostarcza pierwszy samolot A350 XWB liniom Qatar Airways

Airbus dostarczył pierwszy egzemplarz A350 XWB, samolotu szerokokadłubowego najnowszej generacji, premierowemu klientowi – liniom lotniczym Qatar Airways. A350 XWB zmieni sposób, w jaki ludzie będą latać w najbliższych dekadach, rozpoczynając nową erę komfortowych, efektywnych podróży dalekodystansowych w służbie Qatar Airways, przewoźnika znanego w branży z najwyższych standardów obsługi pasażerów.

A350 XWB wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie i przełomowe innowacje w dziedzinie aerodynamiki, lekkich materiałów oraz systemów pokładowych. Napędzany niezwykle paliwooszczędnymi i bardzo cichymi silnikami Rolls-Royce Trent XWB i wyposażony w szeroką, jasną i przestronną kabinę pasażerską, A350 XWB z pewnością stanie się faworytem pasażerów, którzy odkryją zupełnie nowy sposób latania. Linie lotnicze skorzystają też na niedoścignionej wydajności operacyjnej i efektywności kosztowej.

A350 XWB uzupełni rosnącą flotę maszyn A380 i A330 w służbie linii lotniczych Qatar Airways, które staną się pierwszym przewoźnikiem eksploatującym wszystkie modele z rodziny szerokokadłubowych samolotów Airbusa. A350 XWB w połączeniu z samolotami A380 i A330 zapewni niezrównany poziom zgodności operacyjnej i komfortu w szybko rosnącej sieci przewozów Qatar Airways.
A350 XWB to najnowszy przedstawiciel linii szerokokadłubowych samolotów Airbusa. Nowy samolot średniej wielkości i dalekiego zasięgu, który oferuje klientom ograniczone spalanie paliwa, ma kadłub i skrzydła wykonane z włókna węglowego i wyznacza nowe standardy komfortu pasażerów, wydajności operacyjnej oraz efektywności kosztowej. Do końca listopada 2014 r. 41 klientów z całego świata złożyło 778 zamówień na A350 XWB.

A350_XWB_Qatar_Airways_delivery_ceremony

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne