Rekordowy listopad na Lotnisku Chopina

Ponad 746 tys. osób zostało odprawionych na Lotnisku Chopina w listopadzie 2014 r. To o 7,1 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2013 r.

Listopadowy wynik jest kolejnym miesięcznym rekordem w historii warszawskiego portu. W ruchu krajowym z/do Warszawy przewiezionych zostało 93 tys. pasażerów (wzrost o 0,7 proc.), zaś w ruchu międzynarodowym 653 tys. osób (+8 proc.).

– Zarówno rekordowy wynik października, jak i rekord w listopadzie wskazują na wzrost ruchu na Lotnisku Chopina na poziomie około 8 proc. w porównaniu rok do roku. Warto dodać, że te rekordowe liczby pasażerów obsłużone zostały przy zmniejszonym o około 30 proc. zatrudnieniu personelu lotniskowego. Mimo tej znaczącej zmiany jakość obsługi pasażerów pozostała nadal na niezmienionym, wysokim poziomie – komentuje dyrektor lotniska, Michał Kaczmarzyk.

Warto przypomnieć, że do końca września 2013 r. z Lotniska Chopina latał niskokosztowy przewoźnik Ryanair, który generował około 11 proc. całego ruchu. Odjęcie tego ruchu ze statystyk w październiku i listopadzie nie wykazało spadków, a wręcz przeciwnie. Zestawienie wyników października i listopada 2013 r., kiedy tania linia nie latała już z Warszawy, z tymi samymi miesiącami br. pokazuje, że mimo nieobecności Ryanaira, ruch na Lotnisku Chopina dynamicznie rośnie.

– Świadczy to o poszerzeniu oferty przez pozostałych przewoźników i dużym potencjale wzrostu naszego portu – wyjaśnia Michał Kaczmarzyk.

Łącznie w ciągu 11 miesięcy br. na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało ponad 9,8 mln osób, z czego prawie 8,1 mln w ruchu międzynarodowym (spadek o 3,4 proc.) oraz ponad milion w ruchu krajowym (wzrost o 8,3 proc). Liczba operacji lotniczych ogółem zwiększyła się w październiku o 3 proc. i wyniosła łącznie 12,5 tys.
Źródło / Autor: Lotnisko Chopina