Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy trzymilionowym lotniskiem

21 listopada 2014 roku zapisał się złotymi głoskami w historii Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, jako dzień w którym po raz pierwszy przekroczył liczbę 3 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu roku.
Świadkami tej historii stały się redakcje Gazety Wyborczej, Radia Gdańsk, Dziennika Bałtyckiego, Radia Olsztyn, Dziennika Toruńskiego – Nowości, TVP Gdańsk oraz Expressu Bydgoskiego, które przeniosły swoje studia w tym niezwykłym dniu właśnie na teren terminalu Lotniska w Gdańsku.

W odróżnieniu od hucznie świętowanego w 2006 roku miliona pasażerów, czy przekroczonego kolejnego progu 2 mln pasażerów w 2010 roku, tym razem obyło się bez specjalnych widowisk, czy wskazywania szczęśliwego pasażera. Wprawdzie w piątek, pomiędzy obecnymi w Terminalu pasażerami zaśpiewała wokalistka Islet, w innym miejscu przygrywał zespół Crazy Eight a swoje dania w wersji live cooking serwowała Akademia Kulinarna Fumenti, ale poza tym życie w Porcie Lotniczym toczyło się niemal jak każdego dnia. Również niecodziennie, w obsłudze pasażerów pomagają właściciele lotniska. Jednak, nie licząc Prezydenta Miasta Gdańska kontrolującego karty pokładowe i Marszałka Województwa Pomorskiego dokonującego tzw. boardingu pasażerów na pokład samolotu do Paryża, jak każdego dnia kolejne tysiące pasażerów zwiększało ogólny wolumen Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, zbliżając się z każdą obsłużoną osobą i minutą do sumy trzech milionów!
„O tę ”magiczną” liczbę ocieraliśmy się już dwukrotnie w latach 2012 oraz 2013. Tym razem, już po niespełna 11 miesiącach, przekroczyliśmy liczbę 3 mln pasażerów. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy już w minionych latach stał się drugim największym regionalnym lotniskiem w naszym kraju. Dzisiaj weszliśmy jednak do elitarnego grona lotnisk, które w ciągu roku obsługują więcej niż 3 mln pasażerów. Biorąc pod uwagę fantastyczny, bo najlepszy w całej Polsce średni roczny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów na poziomie 15%, odważnie możemy zakładać bicie kolejnych rekordów w najbliżej przyszłości.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Osiągnięcie liczby 3 milionów pasażerów obsłużonych w Porcie Lotniczym Gdańsk możliwe było między innymi dzięki doskonałej siatce połączeń przyciągającej pasażerów również spoza regionu województwa pomorskiego.

IMG_2591
Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk
Zdjęcie: Lotnisko Gdańsk / Sebastian Elijasz