Frontier Airlines zamówiły dziewięć samolotów Airbus A321ceo

Linie lotnicze Frontier Airlines złożyły zamówienie na dziewięć samolotów A321ceo (current engine option – obecna opcja silnika). Jest to pierwsze zamówienie Frontier na ten największy model z rodziny A320. Flota przewoźnika składa się obecnie z 35 samolotów A319ceo oraz 20 A320ceo. Ponadto linie Frontier zamówiły 80 samolotów z rodziny A320neo (new engine option – nowa opcja silnika).

Wraz z ogłoszonym dziś zamówieniem łączna liczba samolotów wąskokadłubowych Airbus zamówionych przez Frontier wynosi 89. Przewoźnik nie ogłosił jeszcze wyboru silnika ani konfiguracji miejsc pasażerskich swoich A321.

Linie lotnicze Frontier rozpoczęły przejście na flotę składającą się wyłącznie z modeli Airbus po odebraniu swojego pierwszego samolotu tego producenta w roku 2001. Od tamtej pory rodzina samolotów wąskokadłubowych Airbus umożliwiła przewoźnikowi powiększenie siatki połączeń, a jednocześnie zminimalizowanie kosztów operacyjnych.

Model A321 oferuje pasażerom najnowsze rozwiązania w zakresie kabiny, szersze fotele i większy komfort, natomiast liniom lotniczym – większe zyski wynikające z wyjątkowej elastyczności operacyjnej samolotów wąskokadłubowych Airbus. Rodzina samolotów A320 jest najszybciej sprzedającą się linią produktów wąskokadłubowych na świecie – dotychczas zamówiono już prawie 11 000 samolotów tego typu, a ponad 6 200 dostarczono 400 klientom i operatorom na całym świecie. Dzięki najszerszej kabinie wszystkie samoloty wchodzące w skład rodziny A320 oferują najwyższy komfort w branży we wszystkich klasach oraz fotele o szerokości 18 cali w standardzie w klasie ekonomicznej. Co dwie sekundy na całym świecie startuje bądź ląduje samolot z rodziny A320.

A321ceo

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus