Półmilionowy pasażer Dreamlinera na Lotnisku Chopina

Boeingi 787 Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT-u przewiozły już pół miliona osób. Według statystyk przewoźnika półmilionowym pasażerem okazał się pan Maciej Kołodziej, który kupił bilet na lot do Nowego Jorku w dniu 19 listopada.

Z tej okazji na warszawskim Lotnisku Chopina odbyła się uroczystość z udziałem prezesa LOT Sebastiana Mikosza i dyrektora portu Michała Kaczmarzyka. Wśród atrakcji czekających na Półmilionowego pasażera był tort w postaci lotniczych babeczek oraz Dreamlinerowy prezent. Największym zaskoczeniem dla Półmilionowego pasażera, a także licznych podróżnych na warszawskim Lotnisku Chopina był jednak niezwykły flash mob w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego ROMA. W związku z zaawansowanymi przygotowaniami do polskiej premiery musicalu „Mamma Mia!” artyści Teatru wykonali fragmenty piosenek „I Have Dream” i „Mamma Mia”.

– Cieszę się, że w tak uroczysty sposób możemy powitać już półmilionowego pasażera na pokładzie naszego Dreamlinera. Przewieźliśmy tymi maszynami, którymi latamy zaledwie od ubiegłego roku, już tyle osób ile liczy np. cały Poznań lub nawet więcej niż Gdańsk. Boeing 787 to niezwykle komfortowy samolot, który doceniają podróżujący, szczególnie na długich trasach, jak ta do Nowego Jorku – powiedział prezes LOT, Sebastian Mikosz.

Pan Maciej, który kupił bilet w klasie ekonomicznej, otrzymał tzw. upgrade do LOT Business Class, a także voucher na dowolną podróż z regularnej siatki LOT-u o symbolicznej wartości 787 złotych. Otrzymał również kartę uprawniającą do wstępu do salonów Executive Lounge na Lotnisku Chopina oraz zaproszenie na premierę polskiej wersji musicalu „Mamma Mia!”.

– Lotnisko Chopina w Warszawie jest pierwszym europejskim domem Dreamlinera i jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Najnowocześniejszy samolot świata jest wielką atrakcją i wciąż budzi ogromne zainteresowanie pasażerów i wszystkich, który marzą o lataniu. Cieszymy się, że wspólnie z PLL LOT możemy oferować naszym klientom bezpośrednie loty Dreamlinerami na cztery kontynenty i zbliżać w ten sposób Warszawę i Polskę do całego świata. To nasza niewątpliwa przewaga nad większością lotnisk w regionie Europy Centralnej” – powiedział dyrektor Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

LOT posiada obecnie sześć Dreamlinerów. Przewoźnik zaczął częściowo realizować rejsy długodystansowe na Boeingach 787 w czerwcu 2013 r. wycofując stopniowo z użycia Boeingi 767. Dwa miesiące później, czyli w sierpniu 2013 r., już wszystkie połączenia do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu były obsługiwane wyłącznie na Boeingach 787. Do końca 2017 roku LOT będzie miał w swojej flocie długodystansowej osiem tych najnowocześniejszych maszyn.

FBR_5780
Źródło / Autor: Lotnisko Chopina
Zdjęcie: Lotnisko Chopina