Lion Group świętuje dostawę pierwszych samolotów Airbus

Najlepiej sprzedający się samolot wąskokadłubowy na świecie – A320 – dołączył do floty Batik Air

Podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się w Tuluzie, indonezyjska grupa lotnicza Lion Group świętowała dostawę pierwszych trzech samolotów z rodziny A320. W ceremonii udział wzięli Rusdi Kirana, prezes i współzałożyciel Lion Group, oraz Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny firmy Airbus.

Dostarczone samoloty to pierwsza część zamówienia złożonego przez Lion Group w marcu 2013 r. dotyczącego zakupu 109 samolotów A320neo, 65 A321neo i 60 A320ceo. Pierwsza partia samolotów A320 ma dołączyć do floty tradycyjnych linii lotniczych Batik Air, spółki zależnej Lion Group, na trasach krajowych i zagranicznych. Samoloty Batik wyposażone są w silniki CFM56 i oferują dwuklasową konfigurację premium mieszczącą 156 pasażerów.

Dzięki najniższym kosztom operacyjnym w swojej klasie rodzina samolotów A320 jest najlepiej sprzedającą się linią produktów wąskokadłubowych na świecie. Dotychczas zamówiono prawie 11 000 samolotów z tej rodziny, z czego ponad 6 200 dostarczono przeszło 400 klientom i operatorom na całym świecie. Modele A320ceo i A320neo posiadają ponad 95 procent wspólnych elementów kadłuba, co pozwala na bezproblemową obsługę poszczególnych modeli w ramach jednej floty. A320neo (nowa opcja silnika) obejmuje innowacyjne rozwiązania w zakresie kabiny, nowej generacji silniki oraz Sharklety (duże zakończenia skrzydeł), które umożliwią łącznie 20-procentową oszczędność paliwa do roku 2020.

Od rozpoczęcia działalności w roku 2000 Lion Group, grupa lotnicza z siedzibą w Dżakarcie, stała się jedną z najdynamiczniej rosnących linii lotniczych w Azji. Dziś grupa posiada rozległą siatkę połączeń obejmującą 70 lotnisk w Azji Południowo-Wschodniej. Jednostki wchodzące w skład grupy to m.in. niskokosztowe linie Lion Air, tradycyjne linie Batik Air oraz krajowo-regionalny przewoźnik Wings Air. Ponadto grupa posiada 49 procent udziałów w malezyjskich liniach Malindo Air, których oferta łączy elementy usług niskokosztowych i premium.

A320 BATIK TAKE OFF_
Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus