Modlin: Wystartowała baza operacyjna!

O godz. 12 wylądował samolot z Bolonii, inaugurujący uruchomienie bazy operacyjnej na Lotnisku Warszawa/Modlin. Pierwsi pasażerowie otrzymali vouchery na darmowy lot do wybranego miasta w Europie. Pozostali podróżni dostali upominki od lotniska i słodycze od naszych partnerów. Wszyscy pasażerowie zostali przywitani na płycie lotniska przez hostessy ubrane w stroje ludowe i otrzymali okolicznościowe przypinki. Był specjalnie przygotowany tort, degustacja wina i Beatbox’erzy aranżujący muzyczny klimat imprezy. Pasażerowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sokołem. Terminal lotniska w Modlinie wypełniony będzie od dzisiaj nie tylko pasażerami i pracownikami, ale również załogami dwóch bazujących samolotów Ryanaira.

„Nie spodziewałam się tylu nagród […] najbardziej na świecie chciałam polecieć do Madrytu i właśnie do Madrytu wygrałam bilet!” – Powiedziała Barbara Wierczyńska, laureatka konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji otwarcia bazy. „Polecam to lotnisko, ma szeroką ofertę lotów i szybki dojazd. Teraz jeszcze ofertę lotów krajowych do Wrocławia i Gdańska 2 x dziennie” – dodaje.

Baza operacyjna w porcie lotniczym oznacza, że w Modlinie na stałe będą stacjonować (nocować) 2 samoloty Ryanaira. Uruchomienie bazy wiąże się z wydłużeniem czasu operacyjnego lotniska, oraz czasu pracy terminala. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń (ponieważ samoloty będą wcześniej startować i później wracać na lotnisko), co dla portu oznacza większą liczbę startów i lądowań dziennie, także na 7 nowych kierunkach, w tym np. 2 razy dziennie do Wrocławia i Gdańska, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury. Wszystkie sklepy, punkty gastronomiczne i usługi, będą rozpoczynały swoją pracę wcześniej (już od wczesnych godzin porannych, ok. 4:00) i później – po ostatnim przylocie – ją kończyły. Dodatkowo to właśnie dzięki powstaniu bazy przewoźnik mógł wprowadzić 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony.

Baza operacyjna Ryanair:

– 2 stacjonujące samoloty
nowe połączenia od zimy 2014 r.: Fuerteventura, Glasgow, Gran Canaria, Madryt, Teneryfa,
i dodatkowo od lata 2015: Ateny i Lizbona
-32 połączenia z Warszawy/Modlin
– loty krajowe 2 x dziennie z Warszawy/Modlin do Gdańska i Wrocławia
– 153 loty tygodniowo (wzrost o 28%)

„Uruchomienie przez Ryanaira bazy operacyjnej na naszym lotnisku to potwierdzenie potencjału portu oraz dowód na silną i stabilną współpracę z przewoźnikiem. To także oznacza możliwość powstania nowych miejsc pracy zarówno na lotnisku jak i w jego okolicach” – mówi Piotr Okienczyc, Prezes portu.

„Fakt, że przewoźnik zdecydował się na otwarcie w Modlinie swojej bazy to bardzo dobra wiadomość, a także nowe perspektywy na przyszłość. Przede wszystkim daje to możliwość zwiększenia ruchu lotniczego z Lotniska Warszawa/Modlin. To również pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Lotnisko ma szansę stać się portem strategicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o ruch niskokosztowy. Mamy dalsze ambitne plany rozwoju tego lotniska” – podsumował niedawno Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

„Jest mi niezwykle miło uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu – uruchomieniu naszej bazy operacyjnej w Warszawie/Modlin, w której Ryanair zainwestuje 185 mln $. Z okazji otwarcia nowej bazy Ryanair ogłasza wyprzedaż biletów na trasach krajowych z Warszawy do Gdańska i Wrocławia (loty 2 x dziennie) w cenach rozpoczynających się już od 19 zł, na podróż w listopadzie i grudniu 2014 r. Zachęcamy do rezerwowania lotów jak najszybciej na ryanair.com, ponieważ oferta będzie dostępna tylko do końca dzisiejszego dnia (23 października), do północy” – podsumowuje Klaudia Kałążna, Menedżer ds. Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w naszym regionie.

baza ryanair modlin
Źródło / Autror: Lotnisko modlin
Zdjęcie: Lotnisko Modlin