ILOT: Festiwal Książki Lotniczej 2014

W dniach 16-26 października 2014 roku w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT odbędzie się Festiwal Książki Lotniczej. Będzie to okazja do zapoznania się z bogatą ofertą Wydawnictw Instytutu Lotnictwa oraz spotkania autorów książek.
Na stoisku Wydawnictw Instytutu Lotnictwa znajdą się m.in. publikacje z Biblioteki Historycznej i Biblioteki Naukowej, najnowsza książka profesora Tadeusza Królikiewicza i Wojtka Matusiaka pt. „Polski samolot i barwa. Polskie Siły Powietrzne na Zachodzie 1940-1946″ oraz pozycje naukowe.
Odwiedzający będą mieli możliwość spotkania Jerzego Zięboraka – pilota doświadczalnego, wieloletniego pracownika Instytutu Lotnictwa, żołnierza Armii Krajowej, powstańca warszawskiego. Pan Zięborak będzie obecny na Festiwalu 18 października w godz. 11-13. Będzie to okazja do rozmowy oraz otrzymania autografu. Wydawnictwa Instytutu Lotnictwa przygotowały specjalnie na tę okazję 12 gratisowych książek autorstwa pana Zięboraka – „Studium katastrofy Liberatora AL 523 Gibraltar 1943″.
Pracownicy Instytutu Lotnictwa będą mogli bezpłatnie odwiedzić wystawę pod warunkiem okazania identyfikatorów w Dziale Oświatowym Muzeum Techniki i Przemysłu NOT.
Informujemy także, że na czas trwania Festiwalu w sklepie internetowym Wydawnictw Instytutu Lotnictwa będzie obowiązywał 20% rabat na wszystkie książki. Aby uzyskać rabat na zamówione pozycje książkowe należy wpisać słowo: Festiwal w okienko: Kupon rabatowy, następnie kliknąć: Zapisz, Zamów.
Oficjalne otwarcie Festiwalu odbędzie się 16 października o godz. 12.
Zwiedzający będą mogli zapoznać się z literaturą zarówno fachową jak i popularną dotyczącą historii, teraźniejszości i przyszłości aeronautyki. Wystawa będzie uzupełniona o liczne modele samolotów związanych z polskim lotnictwem wykonane przez Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot”. Jednocześnie prezentowana będzie ekspozycja poświęcona rocznicy Challenge 1934 r.: pamiątkowe fotografie, informacje prasowe, literatura, modele i liczne ciekawostki. W dniach 16 – 17 października będzie można zobaczyć unikatowy puchar z tych zawodów.
W trakcie Festiwalu odbywać się będą także pokazy filmów lotniczych oraz warsztaty z lotniczych gier planszowych dla dzieci i młodzieży.
17 października o godzinie 14. rozpocznie się konferencja poświęcona historii i przyszłości polskiego lotnictwa. na której głos zabiorą: gen. Jerzy Gotowała, płk. Jerzy Gruszczyński, Katarzyna Ochabska, dr hab. Edward Malak, dr Andrzej Glass oraz dr Tymoteusz Pawłowski.
Aktualizowane informacje o Festiwalu Książki Lotniczej dostępne są na stronie internetowej www.mtip.pl
Organizatorami Festiwalu są Muzeum Techniki i Przemysłu NOT i Liga Przyjaciół Polskiego Lotnictwa. Patronat naukowy objął Instytut Lotnictwa.

Źródło / Autor: ILOT